شهرخبر

وزیر اطلاعات: دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به کشورمان است/ باید هوشمند باشیم

به گزارش خبرگزاری برنا، حجت الاسلام خطیب وزیر اطلاعات، در چهل و سومین سفر استانی خود به استان کرمان، با حضور در جلسه شورای تامین استان کرمان، این استان را زادگاه بزرگ‌مردان و شهدای نامدار دانست و بیان کرد: در طول انقلاب اسلامی ایران دشمن همواره به‌دنبال توطئه علیه نظام، انقلاب و مردم بوده و از همان ابتدا هدف آمریکا براندازی انقلاب اسلامی ایران بوده است و در این مسیر از تحریم، نفوذ، فشارهای حداکثری، بهانه‌های حقوق‌بشری، ابزارهای رسانه‌ای و ائتلاف‌های نظامی سیاسی و اقتصادی برای ضربه به مردم و نظام اسلامی ایران بهره گرفته است؛ اما برای چندمین بار برایشان مسجل شد هیچ جایگاهی در بین مردم ندارند و با شکست مواجه شده‌اند.

وی افزود: دشمن با یک جنگ جهانی رسانه‌ای به‌دنبال در هم شکستن استقامت مردم ایران است و با همکاری مردم و هم‌افزایی نیروهای نظامی، انتظامی، قضایی و امنیتی تحت تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب شاهد شکست دشمن هستیم.

حجت الاسلام خطیب با بیان اینکه دشمن به‌دنبال این است تا عزت، قدرت و زمینه گسترش انقلاب اسلامی ایران در جهان را تحت تاثیر قرار دهد، تاکید کرد: با همت سرداران بزرگ و خون شهدا و عزم خود مردم شاهد فراگیر شدن نفوذ محور مقاومت در خارج از مرزهای کشورمان هستیم که این نتیجه خلوص و هوشمندی افرادی هم‌چون شهید سلیمانی است.

وزیر اطلاعات گفت: دشمن همواره به‌دنبال فرصت برای ضربه‌زدن به کشورمان است و به‌همین دلیل باید هوشمند باشیم.

وی تصریح کرد: جهت‌گیری دولت انقلابی و مردمی، در بودجه سال آینده عدالت‌محوری و انضباط اقتصادی است و رئیس جمهور به‌دنبال به حداقل رساندن مشکلات و افزایش رفاه در جامعه است.

وزیر اطلاعات در ادامه کاهش تورم، ثبات و رشد اقتصادی، توسعه سلامت عمومی، تامین مسکن، ایجاد اشتغال، جلوگیری از فرارهای مالیاتی و حمایت از مباحث فرهنگی را از جمله اولویت‌های دولت برشمرد.

وی همچنین سفرهای استانی رئیس جمهور را یکی از عوامل تسریع در توسعه مناطق دانست و گفت: با تشکیل صندوق‌های پیشرفت و عدالت در استان‌ها می‌توانیم موجی از امید را در بین مردم شاهد باشیم.

حجت الاسلام خطیب استقبال باشکوه مردم یزد از رئیس جمهور به رغم تبلیغات سوء دشمن را ناشی از حضور فعال مردم دانست و گفت باید قدردان این ملّت باشیم.

وی گفت: بایستی خدمات نظام برای مردم تبیین شوند و در این بین نقش رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملّی قابل توجه است.

وزیر اطلاعات بیان کرد: این وزارت‌خانه تمام تلاش خود را برای تامین امنیت مردم و کشور انجام می‌دهد و به‌رغم طراحی‌های دنباله‌دار دشمن برای ایجاد اختلال در کشور، مجموعه اطلاعاتی همواره توانسته توطئه‌های دشمن را شناسایی و خنثی کند.

حجت الاسلام خطیب با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و توانمندی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی متکی به گزارشات مردمی و اطلاعات مردم‌پایه در کشور است گفت: وزارت اطلاعات مبارزه با عناصر نفوذی را در دستور کار دارد که با هماهنگی دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت دفاع و دبیرخانه شورای امنیت ملّی و دستگاه قضایی منجر به دستگیری و مجازات فردی از جاسوسان شد که کشورهای غربی هم به حمایت از این جاسوس پرداختند.

وی افزود: هجمه اخیر صورت گرفته به آقای شمخانی غیرمنصفانه بود و وی در حوزه امنیت ملّی تلاش‌های ویژه‌ای داشته است.

در این جلسه وزیر اطلاعات با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیرکل سابق اطلاعات استان کرمان، مدیرکل جدید را معرفی کرد.

در این نشست استاندار با اشاره به چالش‌ها و ظرفیت‌های مختلف استان کرمان افزود: در اغتشاشات اخیر، شهر کرمان به‌دلیل وجود مزار شهید سلیمانی از اهداف خاص دشمن بود؛ اما با پیش‌بینی‌های انجام شده و تعامل و هم‌افزایی شورای تامین شاهد کمترین مشکلات در استان کرمان بودیم.

استاندار کرمان گفت: در استان کرمان تعامل خوبی بین مسئولان به‌ویژه نماینده، ولی فقیه و بدنه دولت در استان وجود دارد و خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده در جریانات اخیر کمترین مشکل را در استان کرمان شاهد بودیم و در این خصوص نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کرمان چشم‌گیر است.

در ادامه این سفر حجت الاسلام خطیب با حضور در ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان کرمان بصورت تلفنی به تما‌ های تعدادی از مردم استان پاسخ داد.

حجت الاسلام خطیب در این سفر استانی با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان به مقام شهید سلیمانی و شهدای گرانقدر این شهر ادای احترام کرد و سپس به زیارت بارگاه محمدبن ابراهیم مجاب رفت.

شایان ذکر است وزیر اطلاعات، با حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نماینده، ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار و گفت‌وگو کرد و با اشاره به شکست دشمن در جنگ ترکیبی اخیر گفت: این پیروزی حاصل درایت مردم و نیرو‌های امنیتی در سایه منویات رهبر معظم انقلاب حاصل شد.

وی گفت: با پایان یافتن فتنه وظیفه همه مسئولان به ویژه دولتمردان تسریع خدمت رسانی به مردم است و در این مسیر بایستی از همه توان و نظر نخبگان به‌ویژه در تحقق اهداف برنامه هفتم توسعه بهره گرفت.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی نیز با تقدیر از خدمات مدیران و سربازان گمنام مجموعه وزارت اطلاعات در استان کرمان گفت: این مجموعه با روحیه جهادی و با بهره‌گیری از اخلاق و دیانت، بدون ریا و چشم‌داشت به مردم و نظام خدمت می‌کند.

انتهای پیام/