شهرخبر

حمله انتحاری در مرکز سومالی

حمله انتحاری در مرکز سومالی

منابع خبری از حمله گروه تروریستی الشباب با خودروهای بمبگذاری شده به یک پایگاه نظامی در استان شابیلی در مرکز سومالی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گروهک تروریستی الشباب یک حمله تروریستی را امروز سه شنبه با یک خودروی بمب گذاری شده در یک پایگاه نظامی واقع در استان شابیلی در مرکز سومالی انجام داد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که در این حمله یک نظامی سومالی کشته شده است.

در همین راستا مقامات امنیتی و شاهدان عینی، اعلام کردند که در جریان حمله انتحاری که گروهک تروریستی الشباب دیروز دوشنبه با یک خودروهای بمب گذاری شده در نزدیکی یک مرکز نظامی در شهر هلگن در استان هیران در مرکز سومالی منفجر کرد بر اساس آمار اولیه دو نفر از جمله یک نظامی کشته شدند.

گروهک تروریستی الشباب، وابسته به القاعده مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفته است.

الشباب یک گروه تروریستی وابسته به شبکه القاعده است که بیش از دو دهه است در شرق آفریقا به ویژه در سومالی فعال است. عملیات‌ الشباب در شاخ آفریقا امنیت این منطقه را برهم زده و سال‌هاست که سومالی از ثبات و امنیت برخوردار نیست.

تهدیدات الشباب سبب شده‌ است برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‎ای به کمک سومالی بشتابند و به این کشور در امر مبارزه با الشباب کمک کنند.

با انتخاب رئیس جمهور جدید سومالی و فعال شدن دولت موگادیشو یک همگرایی ملی در سومالی پدید آمد و نظام حاکم بر این کشور گام‌های جدی در مسیر مبارزه با الشباب برداشت، به گونه‌ای که ارتش سومالی با کمک عشایر این کشور عملیات خود را علیه این گروه تروریستی توسعه داده و بخش‌های زیادی از مناطق این کشور را از حضور این عناصر پاکسازی کرده‌ است.

انتهای پیام/