اولین عکس از شهید مامور حراست شرکت نفت و گاز مارون / 2 دخترش ناگهان یتیم شدند + گفتگو

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، غروب روز یکشنبه 25 دی ماه امسال، صدای شلیک گلوله بر دل اهالی شهرستان مارون و روستای چارات لرزه انداخت. چند دقیقه بعد پیکر نیمه جان غلامرضا خالدی و یکی از همکاران او در واحد گشت حراست لوله های نفتی در منطقه مارون پیدا شد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.

اما غلامرضای 37 ساله در برابر  اصابت گلوله دوام نیاورد و چشمانش بر روی زندگی بسته شد.

پسرعموی غلامرضا که همکار او هم است در گفتگو با خبرنگار رکنا درباره این حادثه گفت:«غلامرضا حدود 18 سال سابقه کار در حراست شرکت نفت داشت اما نیروی رسمی نبود و قرارداد پیمانکاری داشت برای همین کشیک گشت انجام نمی داد.تا اینکه از 4 ماه قبل با بازنشسته شدن نیروهای دولتی، قرار بر این شد که نیروهای پیمانی نیز برای کشیک گشت بروند. این برای کارمندان مزیت محسوب می شد چون اضافه حقوق و حق کار در شب به آنها تعلق می گرفت. غلامرضا هم به خاطر زندگی اش از این موقیعت استفاده می کرد.»

خالدی در ادامه گفت:«شب حادثه او در حین انجام وظیفه بود. غلامرضا انسان بسیار محترمی بود و در تمام سال های کاری اش با وجدن خیلی بالا هر کاری به او می سپردند انجام می داد. نیروهای گشت حراست باید به لوله های نفتی سرکشی کنند تا سارقان تجهیزات صنعتی اقدام به برش لوله ها نکنند. غلامرضا در حین گشت زنی به همراه یکی از نیروهای بسیج متوجه حضور سارقان مسلح در محدوده شده و اقدام به تعقیب آنها می کند.سارقان غلامرضا را به رگبار بستند و متواری شدند.»

فقط چند ساعت تا تشییع جنازه غلامرضا زمان باقی است.دو دختر خردسال و پسر کوچک او رخت عزای پدر بر تن دارند و تمام شهرستان مشراگه در سوگ فرو می رود:«پسرعمویم انسان بسیار محترمی بود.او فوق لیسانس داشت و به جز زندگی فرزندانش به چیزی فکر نمی کرد.»

زندگی ای که حالا سارقان از او فرزندانش گرفتند!

فرمانده انتظامی شهرستان رامشیر از دستگیری 10 نفر در رابطه با قتل غلامرضا خالدی خبر داد.رسیدگی به این پرونده در دستور کار قضایی قرار دارد.