شهرخبر

کاهش مالیات برسود شرکت‌ها و افزایش معافیت مالیاتی کارکنان دولت به ۷ میلیون تومان در بودجه ۱۴۰۲/ جذب درامدهای مالیاتی از طریق افزایش پوشش مالیاتی

کاهش مالیات برسود شرکت‌ها و افزایش معافیت مالیاتی کارکنان دولت به 7 میلیون تومان در بودجه 1402/ جذب درامدهای مالیاتی از طریق افزایش پوشش مالیاتی

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 اظهار داشت: آنچه که سازمان مالیاتی و وزیر امور اقتصادی بر آن تاکید داشتند بر این اساس است که درآمدهای مالیاتی را از مسیر پوشش مالیاتی و تکمیل اطلاعات انجام دهند تا فشار بر یک پایه مالیاتی خاص.

به گزارش خبرگزاری برنا، سید شمس الدین حسینی پس از پایان نشست نوبت صبح امروز (یکشنبه 25 دی‌ماه) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 که به بررسی منابع درآمدی لایحه پرداخت، اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد و امور دارایی و رئیس سازمان مالیاتی در این جلسه حاضر شده و مبانی برآورد درآمدهای مالیاتی بودجه را ارائه کردند.

وی با اشاره به چند نکته حائز اهمیت در این بخش اظهار کرد: پیشنهاد شده تا مالیات بر سود شرکت ها از ۲۵ درصد به ۱۸ درصد کاهش پیدا کند، همینطور معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت به آستانه ۷ میلیون تومان برسد یعنی تا ۷ میلیون تومان باشد.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی تاکید کرد: مبانی که میهمانان این جلسه مطرح می‌کردند بیشتر معطوف بر این بود که تلاش کنند با پوشش مالیاتی و تکمیل پایگاه های اطلاعاتی در واقع به نوعی میزان بیشتری از ظرفیت مالیاتی را بر عهده بگیرند و به بیان دیگر ما در اینجا تقریبا هیچ افزایش نرخی نداریم و هیچ فشار مالیاتی پیشنهاد نشده است و همه اینها برمی‌گردد به اینکه سازمان مالیاتی بتواند خودش را تجهیز کند. در عین حال باید به لحاظ حقوقی از سازمان مالیاتی پشتیبانی شود تا با کسب اطلاعات ، میزان رشد مالیاتی را تحقق ببخشد.

وی با بیان اینکه رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به پیش بینی عملکرد هشت ماهه رقم بالایی است و متوسط حدود ۶۴ درصد پیش‌بینی شده است، بیان کرد: البته رسیدگی های ما در این بخش هنوز به پایان نرسیده و چیزی در کمیسیون در این بخش تصویب نشده است اما آنچه که سازمان مالیاتی و وزیر امور اقتصادی بر آن تاکید داشتند بر این اساس است که درآمدهای مالیاتی را از مسیر پوشش مالیاتی و تکمیل اطلاعات انجام دهند تا فشار بر یک پایه مالیاتی خاص.

انتهای پیام/