بهترین بازیکنان پرسپولیس در سال 1401| کدام بازیکن پرسپولیس را دوست دارید؟

پرسپولیس با وجود تمام مشکلات و فراز و نشیب‌هایی که داشت توانست نیم‌فصل را با صدرنشینی به پایان برساند. روند نتیجه‌گیری این تیم و نگاهی به نمرات بازیکنانش نشان می‌دهد که خرید‌های پرسپولیس توانستند این تیم را بعد از فصل نه چندان خوبی که پشت سر گذاشت، احیا کرده و به مسیر قهرمانی برگردانند. بهترین بازیکنان پرسپولیس در نیم‌فصلی که گذشت چه کسانی بودند؟

علیرضا بیرانوند
بازگشت آرامش به دروازه پرسپولیس اتفاقی بود که حالا هواداران قدر آن را بیش از همیشه می‌دانند. پرسپولیسی‌ها که چند فصلی بود به گل‌نخوردن عادت کرده بودند، فصل گذشته با حامد لک روز‌های سختی را گذراندند. البته حامد لک (دروازه‌بانی که این فصل کمترین گل خورده را ثبت کرد) مقصر تمام گل‌های خورده نبود، اما در کل بازگشت بیرانوند اقتدار و اعتماد به نفس را به تیم بازگرداند. او نه تنها بهترین بازیکن تیمش که بهترین بازیکن لیگ هم بود.

یورگن لوکادیا
گل‌نخوردن به تنهایی نمی‌تواند تیمی را به موفقیت برساند. به همین دلیل است که دومین بازیکن قرمز‌ها بازیکن گلزن این تیم است. گلزنی که البته خیلی زود ساز جدایی‌اش را کوک کرد تا خاطرات خوب پرسپولیسی‌ها با او به پایان برسد. بهترین گلزن لیگ برتر دومین بازیکن پرسپولیس در این فصل بود. بازیکنی که نشان داد گل زدن در لیگ برتر با وجود تفکرات دفاعی و دروازه‌بان‌های خوب کار خیلی سختی نیست. لوکادیا فقط از ۱۴ شوت به آمار ۶ گل زده رسید!

دانیال اسماعیلی‌فر
این روز‌ها تمام تیم‌های مدعی مدافعان کناری خوبی دارند. از نمرات دانیال اسماعیلی‌فر شاید بتوان به این نتیجه رسید که امسال پرسپولیس تیم خوبی است! اسماعیلی‌فر که یکی از بهترین بازیکنان لیگ در فصل گذشته بود به پرسپولیس آمد و اگرچه کمی عملکرد او در آمار افت کرد، اما از نظر کیفیت همان بازیکن همیشگی است. ۲ گل و ۳ پاس گل حاصل تلاش او در این نیم‌فصل بود و البته یحیی گل‌محمدی امیدوار است که این آمار در نیم‌فصل دوم و در بازی‌های جدال‌های قهرمانی بیشتر و بیشتر شود.

مهدی ترابی
برای گل‌زدن باید پاسور هم داشته باشی. مهدی ترابی در این فصل این وظیفه را برعهده داشته است. ترابی از فصل گذشته با افتی که داشته همان بازیکن بازی‌ساز همیشگی نبوده، اما جالب است که او همچنان در پرسپولیس بهترین پاسور است. ۵ پاس گل آمار خوبی برای ترابی بوده که کمک زیادی به صدرنشینی پرسپولیس در نیم‌فصل انجام داده است. ترابی در این فصل نزدیک به ۳۰ پاس کلیدی ارسال کرده که شاید اگر مهاجمان قدرشناس‌تری داشت می‌توانست شمار پاس گل‎‌های خود را بیشتر هم کند. در حال حاضر ترابی و فرشاد احمدزاده دومین پاسور‌های لیگ هستند.

سعید صادقی

بهترین بازیکنان پرسپولیس در سال 1401 کدام بازیکن پرسپولیس را دوست دارید؟


شاید حضور صادقی در این لیست کمی عجیب باشد، اما نمرات می‌گوید که صادقی یکی از ۵ بازیکن برتر تیمش بوده است. البته این عنوان برای بهترین بازیکن لیگ در فصل گذشته خیلی افتخار زیادی نیست. با این حال صادقی یکی از بازیکنانی بوده که توانسته تا حدودی به پرسپولیس کمک کند و نام او لیست خرید‌های موفق پرسپولیس را تکمیل می‌کند. از ۵ بازیکن برتر این فصل ۴ بازیکن خرید‌های فصل گذشته بودند. ۲ گل و یک پاس گل را سعید صادقی به نام خودش ثبت کرده تا در نیم‌فصل دوم برای رسیدن به رکورد فصل گذشته‌اش کار زیادی داشته باشد.