شهرخبر

هیئت عمانی صنعاء را ترک کرد/ منابع سیاسی: دیدارهای این هیئت موفق بوده است

هیئت عمانی صنعاء را ترک کرد/ منابع سیاسی: دیدارهای این هیئت موفق بوده است

هیئت عمانی بعد از چهار روز دیدار و گفت‌وگو با مقامات دولت نجات ملی یمن و انصارالله این کشور را به مقصد عمان ترک کردند و به گفته منابع سیاسی این دیدار و وساطتت موفقت بوده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هیئت عمانی که از هفته پیش وارد شهر صنعاء پایتخت یمن شده بود، امروز یکشنبه بعد از چهار روز، به همراه محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده یمن در دولت نجات ملی این کشور فرودگاه صنعاء را به مقصد عمان ترک کردند.

شبکه لبنانی المیادین با اعلام این خبر گزارش داد که هیئت عمانی بدون نتیجه خاصی یمن را ترک کرده است.

وب سایت «یمن مانیتور» به نقل از یکی از رهبران انصارالله یمن خبر داد که رهبران این جنبش با سفر نماینده ویژه سازمان ملل در امور این کشور به صنعاء بعد از تفاهم گسترده‌ای در خصوص تمدید آتش بس موافقت کرده است.

هیئت عمانی چهار روز پیش به همراه محمد عبدالسلام و تنی چند از اعضای انصارالله یمن وارد صنعاء شد و با مهدی المشاط و سایر مقامات دولت نجات ملی و سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله دیدار کرد.

وب سایت خبری بوابة الیمن به نقل از منابع سیاسی در یمن گزارش داد که هیئت عمانی در راه انداختن پرونده گفت‌وگوهای سیاسی موفق بوده است.

حسین العزی، عضو انصارالله گفت: به لطف و عنایت الهی مهمانان محترم ما یمن را ترک کردند و ما آرزوی موفقیت برای همه و تداوم همکاری داریم تا به صلح و ثبات در یمن دست یابیم.

مختار الرحبی، مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن که مواضع ضد انصار الله دارد، در این باره گفت: هیئت عمانی از صنعاء برگشته و اخبار خوبی از مذاکرات بین عربستان سعودی و [انصارالله] حوثی با میانجی گری عمان و نزدیکی دیدگاه ها بین دو طرف برای پایان دادن به جنگ در یمن وجود دارد.»

انتهای پیام/