شهرخبر

تشکیل کارگروهی در مجلس برای تنقیح و ساماندهی قوانین

تشکیل کارگروهی در مجلس برای تنقیح و ساماندهی قوانین

عضو هیئت رئیسه مجلس از تشکیل کارگروهی در مجلس برای ساماندهی و تنقیح قوانین خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره اقدامات مجلس یازدهم برای تنقیح و سازماندهی قوانین، اظهار کرد : کارگروهی  در مجلس به منظور ساماندهی قوانین تشکیل شده که در حال بررسی قوانین و تنقیح آنهاست.

وی با بیان اینکه این کارگروه متشکل از کارشناسان حقوقی و نمایندگان ادوار است، گفت: کمیته مذکور بازوی مشورتی نمایندگان است که موارد را استخراج کرده و در اختیار نمایندگان می‌گذارد تا آنها درباره ساماندهی قوانین تصمیم‌گیری کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: این کارگروه تا کنون قوانین بسیاری را در حوزه صنعت منسوخ کرده و برای هزاران قانون زاید در حوزه کشاورزی که دست و پای مردم را بسته  بود راهکار پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام سلیمی با تاکید بر اینکه تورم قوانین جزئ اینکه دست و پای مردم و مسئولان را برای انجام فعالیت‌ها ببندد نتیجه دیگری ندارد، افزود:ساماندهی  قوانین باعث سهولت زندگی مردم می‌شود و باید این روند ادامه پیدا کند.

نماینده محلات در مجلس اظهار کرد:تنقیح  قوانین به این معنا است که ما قوانین زائد را کنار بگذاریم و اگر در بخشی خلا قانونی وجود دارد به سرعت تشخیص داده شده و با تصویب قوانین جبران شود که مجلس یازدهم در هر 2 حوزه ورود جدی داشته و اقدامات مناسبی انجام داده است.

انتهای‌پیام/