شهرخبر

سرهنگ شریفی مطرح کرد؛

شروع بارش برف در معابر شمالی پایتخت/ معابر تهران بدون ترافیک است

برف

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به شروع بارش برف در پایتخت گفت: معابرپایتخت خلوت و بدون ترافیک است.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح یک‌شنبه ۲۵ دی ماه صورت پذیرفت، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران و شروع بارش‌ها در معابر شمالی پایتخت بودیم.

وی افزود: امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی اعلام شده از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک شهرداری روانی را شاهد بودیم.

سرهنگ شریفی بیان داشت: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی که به این دسته از رانندگان توصیه می‌گردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می‌باشند پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبح‌گاهی و خلوت تردد کنید.

وی همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها بویژه با استفاده از دوربین های لیزرگان در جاهایی که احساس می‌شود سرعت رانندگان افزایش پیدا می‌کند حضور دارند چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

سرهنگ شریفی بیان داشت: در این شرایط رانندگان می‌بایست سیستم‌های گرمایشی خودرو مانند بخاری، برف پاک کن، عاج لاستیک‌ها را بررسی کرده و سپس اقدام به تردد در سطح معابر کنند.

وی گفت: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و باید با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کنند.

وی گفت: در مسیر غرب به شرق حکیم قبل از باکری یک مورد آب‌گرفتگی و یخ زدگی داریم که رانندگانی که در این مسیر بویژه در ورودی و خروجی و رمپ‌ها و روی پل‌ها در این شرایط سرما در حال حرکت هستند می‌بایست از سرعت خود کاسته و با سرعتی کم تردد نمایند و به این نکته توجه داشته باشند که معمولاً در این گونه مسیرها یخ زدگی صورت می‌گیرد که رانندگان می‌بایست با سرعت مناسب و مطمئن در این محل‌ها تردد کنند.