شهرخبر

ترافیک روان در معابر بزرگراهی پایتخت/ هشدار پلیس به رانندگان

ترافیک روان در معابر بزرگراهی پایتخت/ هشدار پلیس به رانندگان

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران را تشریح کرد.

سرهنگ علی‌اصغر شریفی؛ رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:  با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح یکشنبه 25  دی ماه صورت پذیرفت، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران و شروع بارش‌ها در  معابر شمالی پایتخت بودیم.

وی افزود: امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی اعلام شده  از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم.  

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد  سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام  حرکات نمایشی و لایی‌کشی که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا  همیشه خطرساز و خطرآفرین هستند، پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت  تردد کنند.

وی  همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر  و میادین شهر تهران به منظور کنترل  سرعت‌ها  و سبقت‌ها  به ویژه با استفاده از دوربین‌های  لیزرگان در  جاهایی که احساس  می‌شود سرعت رانندگان افزایش  پیدا می‌کند حضور دارند  چرا که برخی  رانندگان  با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه  و تصادفات دلخراش شوند.

شریفی  بیان کرد: در  این شرایط  رانندگان باید سیستم‌های  گرمایشی  خودرو مانند بخاری، برف پاک‌کن، عاج لاستیک‌ها را بررسی  کرده و سپس  اقدام به تردد در  سطح معابر  کنند.

وی  گفت: رانندگان در  صورت خلوتی  معابر  از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده  و باید با سرعت مطمئنه و حتی  کمتر  از  آن تردد کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ  گفت: در  مسیر غرب  به شرق  حکیم قبل از  باکری  یک مورد آبگرفتگی  و یخ زدگی داریم که رانندگانی  که در  این مسیر  به ویژه در  ورودی و خروجی  و رمپ‌ها و روی پل‌ها در  این شرایط سرما  در  حال حرکت هستند باید از  سرعت خود کاسته و با سرعتی  کم تردد کنند و به این نکته توجه داشته باشند که معمولا در  این گونه مسیرها یخ زدگی رخ می‌دهد.

انتهای پیام/