شهرخبر

نشست سران قوا به میزبانی قوه قضائیه برای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی

نشست سران قوا به میزبانی قوه قضائیه برای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی

نشست سران قوا به میزبانی رئیس قوه قضائیه برگزار شد و در آن تصمیمات سران قوا در راستای کاهش مشکلات مردم در تامین انرژی گرمایشی اتخاذ شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، نشست سران قوا عصر امروز (شنبه 24 دی) به میزبانی حجت‌الاسلام‌ محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه و با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

با توجه به افزایش برودت هوا در نقاط مختلف کشور و مشکلاتی که به لحاظ تامین انرژی گرمایشی در برخی کشورهای منطقه نیز به وجود آمده، سران قوا در جلسه امروز خود بر استمرار و تقویت اقدامات در دست اجرا برای کاهش مشکلات برای مردم در حوزه تامین انرژی گرمایشی و رفع برخی مسائل پیش‌آمده در این حوزه تاکید کردند‌.

در این جلسه تصمیمات مهمی نیز در خصوص مسائل مرتبط با حوزه گاز، در راستای کاهش مشکلات مردم و شهروندان اتخاذ شد.

شایان ذکر است؛ این تصمیمات و عملیات اجرایی متعاقب آن به استثنای اقداماتی است که تاکنون در راستای رفع مسائل حوزه تامین انرژی گرمایشی و مدیریت بحران در این حوزه اتخاذ شده است.

همچنین سران قوا در این نشست ضمن قدردانی از مشارکت‌های فعالانه مردمی در همه عرصه‌ها، بار دیگر از مردم شریف ایران خواستند در مصرف انرژی صرفه‌جویی به عمل آورند تا با عنایت به تدابیر در دست اجرای مسئولان، مردم همه نقاط کشور در روزهایی که با افزایش برودت هوا مواجه می شویم از نعمت گاز و گرما بهره‌مند باشند.

مقوله بودجه، موضوع دیگری بود که در جریان جلسه امروز سران قوا مورد امعان‌نظر قرار گرفت و بر همین مبنا با عنایت به همفکری صورت‌گرفته میان سران قوا ، مقرر شد با اتخاذ تدابیری در مجلس ، شورای نگهبان و هیئت‌عالی نظارت مجمع تشخیص، بودجه 1402 در زمان کوتاه تری نهایی شود.

سران قوا همچنین در این جلسه بر آسیب‌شناسی و اولویت‌بندی مسائل و موضوعات مبتلابه کشور و مردم و طرح هر یک از این مسائل اولویت‌دار در جلسات فی‌مابین برای پیگیری‌ و همکاری مجدانه در راستای تسریع در رفع آنها تاکید کردند.

انتهای پیام/