شهرخبر

ستاره استقلالی به فوتبال ایران برمی‌گردد/ پایان روزهای سخت فرا رسید

پارگی رباط، مصدومیتی عجین‌شده با بازیکنان شماره ۸ استقلال در سالیان گذشته بود. از امیر قلعه‌نویی گرفته تا مجتبی جباری، نفرین صلیبی دامن همه طراحان ویژه پشت هافبک در استقلال را گرفته بود تا اینکه فرشید اسماعیلی، بالاخره خط بطلانی روی این فرضیه تلخ کشید.

ستاره استقلالِ منصوریان و شفر، با ظهور عصر کوتاه اما رویایی استرا در استقلال هم به درخشش خود ادامه داد تا اینکه در لیگ بیستم با وجود نمایش قابل قبول و رضایت فرهاد مجیدی از عملکرد این بازیکن، انگار زمان جدایی فرشید رسیده بود و یک آفر از قطر، تردیدهای او را برطرف کرد.

در سالی که استقلال بدون شکست قهرمان فوتبال ایران شد، فرشید اسماعیلی هم عمکلرد قابل قبولی در العربی داشت و توانست به خوبی جای خالی مهرداد محمدی را در ترکیب این تیم پر کند.

در پیش بودن جام جهانی ۲۰۲۲ بعد از هزار و پانصد دقیقه بازی با لباس العربی در بین ستاره‌های حاضر در فوتبال قطر، فرشید را به فکر بازگشت به فوتبال ایران برای قرار گرفتن در لیست نهایی تیم ملی سوق داد.

تجربه ۲۷ بازی در لیگ قهرمانان آسیا و ثبت ده پاس گل، از اسماعیلی، شمایل یکی از برترین پاسورهای فوتبال آسیا را برای جواد نکونام ساخته بود و پروژه بزرگ نکو برای فولاد ۱۴۰۱ فرشید را متقاعد کرد تا این بار برای درخشش در فوتبال ایران به اهواز برود.

تجربه ۲۷ بازی فرشید اسماعیلی در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند جواد نکونام را در مسیر ماجراجویی اسیایی خود با فولاد امیدوار کند.

ستاره استقلالی به فوتبال ایران برمی‌گردد/ پایان روزهای سخت فرا رسید

اسماعیلی به عنوان یکی از بمب‌های نقل و انتقالاتی فوتبال ایران در کنار دیگر ستاره سابق العربی، اشکان دژاگه، به فولاد پیوست تا برای اولین بار نکونام عزم خود را برای قهرمانی در لیگ هم جزم کند. همه چیز برای فرشید به بهترین شکل پیش می‌رفت. تمرینات صبح و بعد از ظهر فولاد در ترکیه را پشت سر می‌گذاشت و بعد از اولین بازی تدارکاتی، امیدش برای یک بازگشت چشمگیر به فوتبال ایران بیش از هر زمان دیگر شد تا اینکه موسم یک اتفاق تلخ فرا رسید.

شایعات به تهران رسیده بود و رسانه‌ها پیگیر صحت و سقم شایعه، از اردوی فولاد به دنبال خبر بودند؛ خبری که فرشید زودتر از اعلام پزشکان به درستی آن پی برده بود:" بزرگ‌ترین خرید فولاد رباط صلیبی پاره کرد!"

شماره هشت سابق آبی‌ها به سرنوشت اسلاف خود گرفتار شد و نفرین صلیبی گریبان زانوی او را هم روی یک چرخش در میانه‌های زمین گرفته بود. بعد از چند روز فیزیوتراپی، اسماعیلی به قطر رفت تا زانوی خود را به تیغ جراحان بسپارد.

همزمان با فرا رسیدن جام جهانی دوران نقاهت فرشید در قطر هم به پایان رسید تا بازیکن فولاد برای شروع فرآیند بازگشت به میادین خودش را آماده کند. فیزیوتراپی و کار با بدنساز اختصاصی، برنامه فرشید برای برگشت به مستطیل سبز بود.

روندی که به خوبی و با وسواس مخصوص کاپیتان پیشین استقلال پشت سر گذاشته شد تا فرشید، دویست روز بعد از عمل جراحی، از امروز به تمرینات فولاد باز گردد.

مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی برای بسیاری از بازیکنان به معنای پایان دوران حرفه‌ای آنها به شمار می‌رفت اما امروزه با پیشرفت علوم پزشکی و بدنسازی، شاهد برگشت ستاره‌های پرشماری بعد از سخت‌ترین مصدومیت فوتبالی هستیم. برگشتی که با تجربیات متفاوتی برای این بازیکنان همراه می‌شود. موضوعی که اسماعیلی را هم به درخشش دوباره در زمین چمن امیدوار می‌کند.

بازگشت این بازیکن به لیست فولاد در بهترین زمان ممکن، دست جواد نکونام را برای اجرای برنامه‌های مدنظرش در نیم‌فصل دوم باز می‌کند و تجربه بالای او در لیگ قهرمانان می‌تواند در بازی حذفی برابر الفیصلی به کار فولادی‌ها بیاید.