شهرخبر

ترافیک سبک در اکثر معابر پایتخت/ پرهیز از سرعت بالا در خیابان‌های خلوت

ترافیک سبک در اکثر معابر پایتخت/ پرهیز از سرعت بالا در خیابان‌های خلوت

کارشناس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیکی معابر شهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ مجید رنجبر؛ کارشناس مرکز فرماندهی وکنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح ‌شنبه 24 دی ماه انجام شد، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران بودیم. 

وی افزود: امروز شنبه با توجه به تعطیلی اعلام شده از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نشد و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم.

رنجبر بیان کرد: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی‌کشی داشته باشند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطرساز و خطرآفرین است پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبجگاهی و خلوت تردد کنید. 

وی همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران به منظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها به‌ویژه با استفاده از دوربین‌های لیزرگان در فضاهایی که احساس می‌شود سرعت رانندگان افزایش پیدا می‌کند حضور دارند چرا که برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند. 

کارشناس مرکز فرماندهی وکنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند. 

رنجبر بیان کرد: در این شرایط رانندگان باید سیستم‌های گرمایشی خودرو مانند بخاری، برف پاک‌کن، عاج لاستیک‌ها را بررسی کرده و سپس اقدام به تردد در سطح معابر کنند. 

وی خاطرنشان کرد: در مسیر غرب به شرق حکیم قبل از باکری یک مورد آب‌گرفتگی و یخ‌زدگی داریم که رانندگانی که در این مسیر به‌ویژه در ورودی و خروجی و رمپ‌ها و روی پل‌ها در این شرایط سرما در حال حرکت هستند باید از سرعت خود کاسته و با سرعتی کم تردد کنند و به این نکته توجه داشته باشند که معمولا در این گونه مسیرها یخ‌زدگی صورت می‌گیرد که رانندگان باید با سرعت مناسب و مطمئن در این محل‌ها تردد کنند.

انتهای پیام/