شهرخبر

کاوه: مسابقات کشوری جوانان ملاک اصلی انتخاب تیم ملی نیست

کاوه: مسابقات کشوری جوانان ملاک اصلی انتخاب تیم ملی نیست

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تأکید کرد، مسابقات قهرمان کشوری جوانان مرحله اول انتخابی تیم ملی برای سال ۲۰۲۳ هست، اما ملاک اصلی برای انتخاب تیم نیست.

محسن کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه چند جوانی که در مسابقات امیدهای جهان موفق به کسب مدال شدند، از شرکت در مسابقات قهرمان کشوری جوانان معاف شده‌اند، اظهار داشت: تعدادی از بچه‌هایی را که سال گذشته در اختیار داشتیم، دیگر شرایط سنی جوانان را ندارند و به بزرگسالان رفته‌اند، چند جوانی هم که در اسپانیا موفق به کسب مدال شدند در قهرمان کشوری کشتی نمی‌گیرند، اما باقی نفرات همه در این رقابت‌ها روی تشک خواهند رفت.

 

وی با تأکید بر اینکه مرحله اصلی چرخه انتخابی تیم ملی جوانان، مسابقات کشوری نیست، خاطرنشان کرد: رقابت‌های کشوری مرحله اول هست، ولی انتخابی اصلی نیست. ملاک اصلی ما جام تختی است. علاوه بر آن عملکرد اردویی و حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی هم اهمیت دارد.

مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی با اشاره به اینکه زمان برگزاری مسابقات کشوری با تغییراتی مواجه شد، گفت: ابتدا قرار بود این رقابت‌ها در فاصله کمی با مسابقات قهرمان کشوری بزرگسالان به انجام رسد، اما اکثر جوانان قرار است در کشوری بزرگسالان هم کشتی بگیرند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم رقابت‌ها یک هفته دیرتر و در واقع در فاصله دو هفته بعد از مسابقات کشوری بزرگسالان برگزار شود تا کشتی‌گیرانی که قصد حضور در هر دو رقابت را دارند، فرصت ریکاوری داشته باشند.

انتهای پیام/