شهرخبر

ماجرا و علت انفجار و آتش سوزی در بوکان چه بود؟

متاسفانه انفجار مهیب یک خانه در شرهستان بوکان جان 6 نفر از اعضای این خانواده را گرفت. سخنگوی شرکت گاز آذربایجان‌غربی درباره علت این حادثه توضیح می دهد.

ماجرا و علت انفجار و آتش سوزی در بوکان چه بود؟

به گزارش سلام نو به نقل از خبرآنلاین، سخنگوی شرکت گاز آذربایجان‌غربی ضمن ابراز تسلیت به خانواده جان باختگان حادثه گفت: خبر انفجاری که در یکی از مناطق شهرستان بوکان رخ داده و موجب آتش سوزی در یک خانه و آسیب به چند خانه دیگر شده ناشی از گاز طبیعی نبوده و علت اصلی حادثه در دست بررسی است.

یوسف عبدالله‌نژاد در خصوص خبر منتشر شده در رسانه ها مبنی بر انفجار گاز در یک منزل مسکونی و جان باختن تعدادی از هموطنان در شهرستان بوکان اظهار کرد: آنچه رخ داده و موجب آتش سوزی و انفجار شده حادثه تلخی بوده و سریعا توسط تیم‌های کارشناسی شرکت گاز مورد بررسی قرار گرفت و مشخص گردید که عامل آن اتفاق نشتی گاز طبیعی نبوده و بررسی ها برای کشف علت آن از سوی نهادهای متولی در دست بررسی است.

وی با تاکید بر نادرستی خبر مخابره شده، تصریح کرد: بر این اساس اخبار منتشره در رسانه ها که انفجار و آتش سوزی در بوکان را به گاز طبیعی مرتبط دانسته اند تکذیب می گردد و انتظار می رود رسانه‌ها این خبر را تصحیح نمایند.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان‌غربی؛ اعلام کرد : جریان گاز طبیعی در سراسر استان بدون مشکل به صورت پایدار برقرار است.

گفتنی است برخی منابع دلیل انفجار را موادمحترقه عنوان می‌کنند.

در این حادثه ناگوار تمامی ۶ نفر از اعضا خانواده کشته و دو نفر از همسایه ها زخمی و در بیمارستان بستری شدند.