به احسان حدادی حق می‌دهم

هاشم صیامی در خصوص برگزاری لیگ دوومیدانی داخل سالن کشور اظهار داشت: یکی از اهداف فدراسیون دوومیدانی برگزاری لیگ‌های دو و میدانی است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث برگزاری لیگ های دوومیدانی می شود بُعد مالی برای ورزشکاران است و ورزشکاران با قرارداد بستن با باشگاه‌ها می‌توانند بخشی از نیازهای مالی خود را تامین کنند. ما امسال موفق شدیم سه لیگ را برگزار کنیم. لیگ دو و میدانی در فضای باز، لیگ سخت نوردی و لیگ دو میدانی داخل سالن که بسیار مهم بود. حضور باشگاه‌های بزرگ در لیگ دو و میدانی باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران در باشگاه‌ها عضو شوند. به عنوان مثال امروز دیگر تنها ورزشکاران مدال‌دار در باشگاه ها حضور ندارد بلکه ورزشکاری که در رده‌بندی رتبه دهم فدراسیون را دارد هم می‌تواند از نظر مالی خود را تامین کند.

به احسان حدادی حق می‌دهم

وی افزود: در کنار لیگ بزرگسالان ما به لیگ‌های پایه هم توجه کردیم و به صورت موازی این سه لیگ را در بخش نوجوانان و جوانان برگزار کردیم. برگزاری لیگ در بخش نوجوانان و جوانان باعث می شود تا انگیزه آن‌ها بالا برود به طوری که ما در مسابقات آسیایی که در کویت برگزار شد توانستیم ۱۳ مدال رنگارنگ کسب کنیم که از این ۱۳ مدال ۶ مدال سهم دختران بود. همه این اتفاقات به دلیل حضور باشگاه‌های قوی و برگزاری لیگ‌ها است. در واقع برگزاری رقابت‌های لیگ باعث می‌شود در عرصه‌های بین المللی شاهد درخشش ورزشکاران دوومیدانی باشیم.

* برای حفظ و نگهداری مجموعه آفتاب انقلاب از بودجه فدراسیون استفاده می‌کنیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی در خصوص پیر شدن مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب عنوان کرد: مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب یکی از بزرگترین مراکز دوومیدانی در کشور محسوب می‌شود. این مجموعه به دلیل اینکه قدیمی بودن آن امروز دچار مشکلات زیادی شده است. از طرفی هم دولت و وزارت ورزش ردیف اعتباری برای بازسازی این مجموعه در نظر نگرفتند و ما برای اینکه بتوانیم این مجموعه را حفظ کنیم باید از بودجه‌ای را که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به دوومیدانی می‌دهد استفاده کنیم. این موضوع برای فدراسیون دوومیدانی بسیار مشکل است، از دولت و مجلس درخواست دارم که توجه زیادی به ورزش بکنند مخصوصاً رشته دو و میدانی که در مضیقه مالی قرار دارد و ردیف بودجه‌ای جداگانه ندارد.

* باید دست در دست هم دهیم تا قدردان شهدا و جانبازان باشیم

صیامی در ادامه گفت: شما امروز ببینید دوومیدانی سخت افزارهایی از آن استفاده می‌کند قدیمی است و باید طبق تکنولوژی دنیا به روز شوند اگر برای بهتر شدن وضعیت دوومیدانی کمک کنند مطمئن باشند که در آینده از دو و میدانی خبرهای خوبی را خواهند شنید چرا که ما پتانسیل بالایی داریم و همچنین ورزشکارانی هم که در دوومیدانی حضور دارند می توانند در عرصه بین الملی به خوبی ظاهر شوند. ما باید امروز همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنیم و قدردان زحمات شهدا و جانبازان کشورمان باشیم در این ورزش به شهدا و جانبازان برافراشته کردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی است.

* امیدوارم با دستور وزیر برای بازسای میزبانی خوبی در سال 2024 داشته باشیم

وی در خصوص دستور وزیر ورزش برای بازسازی مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تصریح کرد: طبق دستور وزیر ورزش خوابگاه‌های مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب بازسازی شده است و همچنین پس از بازدید از این مجموعه دستور بازسازی پیست تارتان ۴۰۰ متر را هم دادند که امیدوارم هرچه زودتر این اتفاق هم رقم بخورد چرا که ما در سال ۲۴ میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیا هستیم که امیدوارم میزبانی شایسته‌ای از این رقابت ها داشته باشیم. کشور ما شایسته بهترین ها است و یقین دارم که می توانیم در بهترین شرایط این مسابقات را برگزار کنیم و بار دیگر نام ایران را در عرصه بین المللی سرافراز کنیم سال آینده میزبان ۴۰ کشور از آسیا خواهیم بود و اگر حمایت خوبی از دو میدانی شود قطعاً میزبانی خوبی را از این ۴۰ کشور خواهیم داشت.

* باید قدر سرمایه های خودمان را بدانیم

رئیس فدراسیون دوومیدانی در خصوص صحبت های احسان حدادی نیز گفت: ما باید قدر سرمایه های خودمان را بدانیم. احسان حدادی یکی از قهرمان های دوومیدانی کشورمان است. برای اینکه بتواند پرچم کشورمان را در مجامع بین المللی بالا ببرد سختی های زیادی را کشیده است. من با او به طور کامل در ارتباط هستم. می‌دانم که شرایط او به چه شکل است. به خاطر ورزشی که دنبال می‌کند آسیب‌دیدگی‌های زیادی را دیده است. احسان حدادی تا به امروز ۱۰ مدال کسب کرده که چهار مدال آن در بازی‌های آسیایی بوده است و دوست دارد با کسب پنجمین مدال در بازی های آسیایی از دوومیدانی خداحافظی کند. تصور خود من هم این است که احسان حدادی بتواند در بازی های آسیایی مدال پنجم خود را کسب کند و با بر دوش گرفتن پرچم مقدس ایران با افتخار از دو و میدانی خداحافظی کند.

وی افزود: این موضوع تلاش و انگیزه من را زیاد می کند تا بتوانیم با قدرت در این مسابقات حضور پیدا کنیم خود حدادی هم می خواهد نه تنها برای خودش بلکه برای کشور ماندگار شود و با کسب پنجمین مدال در دو و میدانی تاریخ سازی کنند باز هم می‌گویم این کار حدادی برای ایران و برای جامعه ورزش ایران است.

*به حدادی حق میدهم، باید شرایط را برای او فراهم کنیم

صیامی با اشاره مربی خارجی احسان حدادی ادامه داد: در گذشته با توجه به شرایط خوبی که در بازار ارز وجود داشت احسان حدادی مربیان خوب و بزرگی را در کنار خود داشت اما امروز به دلیل مشکلات مالی که داریم او دیگر نمی تواند مربی خارجی داشته باشد. من به احسان حدادی حق می‌دهم فدراسیون دوومیدانی باید تمام تلاشش را انجام دهد تا شرایط برای این ورزشکار بزرگ فراهم شود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی تأکید کرد: فدراسیون وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید با کمک یکدیگر شرایط خوبی را برای این ورزشکار رقم بزند چرا که نتیجه آن برافراشته شدن پرچم مقدس کشورمان خواهد بود و همچنین احسان حدادی اسطوره دوومیدانی هم با خاطره‌ای خوش از دو و میدانی خداحافظی کند. ما اگر شرایط را به وجود بیاوریم ورزشکار هم باید تمام تلاشش را بکند تا بتواند از آن چیزی که در اختیار آن قرار گرفته است به خوبی استفاده کند و برای کشورش افتخار آفرین باشد.