شهرخبر

کاروان ائتلاف آمریکا در بغداد هدف قرار گرفت

کاروان ائتلاف آمریکا در شمال بغداد هدف قرار گرفت

یک منبع امنیتی اعلام کرد که کاروان لجستیک ائتلاف آمریکایی در شمال بغداد پایتخت عراق هدف انفجار قرار گرفت.

به گزارش مشرق، یک منبع امنیتی اعلام کرد که چند کامیون حامل تجهیزات لجستیکی و نظامی وابسته به ائتلاف آمریکایی امروز پنجشنه در شمال بغداد هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، این انفجار در جاده منطقه «التاجی» به بغداد رخ داد، این انفجار تلفات جانی در پی نداشته و از میزان خسارات وارده خبری منتشر نشده است.

در چند ماه گذشته، حمله به نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و تجهیزات آنها، افزایش یافته است. دولت عراق در ۹ دسامبر پایان مأموریت‌های رزمی نیروهای ائتلاف در این کشور را اعلام کرد.

بغداد و واشنگتن در جولای گذشته توافقی را منعقد کردند که بر اساس آن باید تا پایان سال ۲۰۲۱ نیروهای ائتلاف از عراق خارج می‌شدند و در عین حال مشاوران و مربیان آمریکایی برای کمک به نیروهای عراقی در این کشور حضور استشاری داشته باشند.

واشنگتن از سال ۲۰۱۴ رهبری یک ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق و سوریه را برعهده دارد که قرار بود در عملیات نظامی علیه داعش از نیروهای عراقی پشتیبانی لجستیکی، اطلاعاتی و هوایی کند، این درحالی است که طی جنگ‌ها و نبردهای سخت نیروهای عراقی اعم از ارتش، حشد شعبی و پلیس فدرال با تروریست‌های داعش، آمریکایی‌ها بارها و بصورت مستمر نیروهای عراقی را بمباران کرده اند.

منبع: مهر