شهرخبر

واکنش نیکزاد به اظهارات میرکاظمی/ماموریت به کمسیون برنامه درباره تخصیص اعتبارات ملی و استانی

واکنش نیکزاد به اظهارات میرکاظمی/ماموریت به کمسیون برنامه درباره تخصیص اعتبارات ملی و استانی

نایب رئیس مجلس با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تخصیص ۱۰۰ درصدی بودجه، گفت: اعتبارات عمرانی استانی ۱۲ و ملی ۶ درصد تخصیص یافته ، ضروریست دولت درباره این تخصیص‌ها اطلاع رسانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 20 دی ماه) قوه مقننه با اشاره به اظهارات مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه بدون هیچگونه کسری بودجه ای، 100 درصد منابع محقق شده است، خطاب به رئیس و کمیسیون برنامه و بودجه، گفت: مستحضر باشند که اگر چنین اتفاقی افتاده در واقع باید 9 دوازدهم منابع و مصارف محقق می‌شد، به طوری که باید 9 دوازدهم مصارف جاری و عمرانی پرداخت می شد.

وی بیان کرد: از آقای حاجی بابایی رئیس کمیسوین برنامه و بودجه می‌خواهم این موضوع پیگیری شود، چرا که تاکنون اعتبارات عمرانی استانی 12 درصد و اعتبارات ملی 6 درصد تخصیص یافته است، لذا خواهش من این است آقای حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور این موضوع را پیگیری و دولت در زمینه تخصیص اعتبارات ملی و استانی اطلاع رسانی دقیقی داشته باشد.

به گزارش تسنیم، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از جلسه روز یکشنبه (18 دی ماه) خود با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در زمینه برخی اظهارات درباره کسری بودجه سال 1401 گفته بود که دراین روز ما گزارشی را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در زمینه عملکرد 9 ماهه و پیش‌بینی منابع و مصارف بودجه تا پایان سال ارائه کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: به لطف خدا میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه است و پیش‌بینی ما این است که نزدیک به 100 درصد منابع ما محقق شود.

انتهای‌پیام/