شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#استرالیا#ویروس کرونا#بازیکنان

امکان حضور بازیکنان کرونایی در تنیس آزاد استرالیا!

امکان حضور بازیکنان کرونایی در تنیس آزاد استرالیا!

استرالیا به بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا نیز اجازه شرکت در تنیس آزاد این کشور به عنوان نخستین گرنداسلم سال ۲۰۲۳ را داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان برگزاری گرنداسلم استرالیا 2023 اعلام کرد؛ حتی بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا می‌توانند مجوز شرکت در این مسابقات را پیدا کنند. این تصمیم استرالیا در حالی اتخاذ شده که این کشور سال گذشته نواک جوکوویچ صربستانی را به دلیل عدم واکسیناسیون کرونا از شرکت در مسابقات منع و سپس از خاک خود اخراج کرده بود.

کریگ تیلی، رئیس فدراسیون تنیس استرالیا از تصمیم برگزارکنندگان مسابقات تنیس آزاد استرالیا 2023 مبنی بر عدم اعمال هیچ‌گونه الزامی برای ورزشکاران برای انجام تست کرونا خبر داد. اگر تست کووید یک تنیسور مثبت شد، لازم نیست آن را گزارش کند و می‌تواند مسابقات را ادامه دهد. همچنین تماشاگران برای شرکت در مسابقه نیازی به داشتن گواهی واکسیناسیون ندارند. ما قبلاً به بازیکنان تنیس آزاد استرالیا 2023 و همچنین کارکنان مسابقات گفته‌ایم که اگر احساس ناراحتی کردند بهتر است در خانه بمانند.

گرنداسلم استرالیا از 16 تا 29 ژانویه برگزار می‌شود. رافائل نادال اسپانیایی مدافع عنوان قهرمانی مسابقات مردان و اشلی بارتی استرالیایی که بازنشسته شده است، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات زنان است.

انتهای پیام/