تیم اقتصادی دولت نیازمند تغییر جدی است

 سیدجواد حسینی کیا  در نطق پیش از دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت:  سلام و درود فراوان به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان، رزمندگان، جانبازان، مدافعان حرم، امنیت و سلامت و خصوصاً سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی که رمز جاودانگی نام و یاد او در اخلاص و گمنامی، مجاهدات، ولایتمداری، فداکاری و شهادت طلبی او است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ایام سومین سالگرد عمار انقلاب حضرت آیت‌الله مصباح یزدی هستیم که به روح بلندش درود می‌فرستیم، افزود: رهبری فرزانه انقلاب تکیه بر مردم را حلال مشکلات می‌دانند، دولت برای مردم در عین تحریم و خزانه خالی با یک اقدام جهادی کرونا را مهار کرد، برای عرضه اقتصاد و معیشت هم نیازمند یک اقدام این چنینی است.

وی اضافه کرد: آقای دکتر رئیسی؛ امروز چشمان پدران و مادران نگران به شما نظاره‌گر است که بدون مماشات با اخلالگران عرصه اقتصاد برخورد کنید؛ بازار ارز، مسکن و خودرو را کنترل کنید و دست دلالان را قطع کنید و نگذارید اشک‌های پدران و مادران مهربان برای آینده فرزندان جاری شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با برنامه راهبردی نگذارید نخبگان به خارج از مرزها بیاندیشند، ادامه داد: نگذارید عده‌ای قلیل موجب ناامیدی مردم شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: آقای رئیس‌جمهور؛ نگذارید سفره مردم کوچک شود و ثروت دلالان بادکنکی بزرگ شود. آقای رئیس جمهور تیم اقتصادی دولت نیازمند تغییر جدی است شما با مردم عهد و پیمان بسته اید نگذارید برای چند مدیر ناکارآمد و ناتوان مردم زیر چرخ اقتصاد مشکلات معیشتی له شوند.

وی در تذکر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: اختصاص یک دستگاه ام آر آی به بیمارستان سنقر یکی از مطالبات به حق مردم عزیز و ولایت مدار آن دیار است؛ تامین پزشک متخصص یکی از نیازهای جدی این شهرستان است.

تیم اقتصادی دولت نیازمند تغییر جدی است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر به وزیر امور اقتصاد و دارایی، تصریح کرد: بانک‌ها از اعطای تسهیلات تکلیفی، وام مسکن، فرزندآوری و وام‌های خرد طفره می‌روند و موجب نارضایتی مردم شده اند، اقدام فوری جنابعالی را برای حل مشکل می طلبد به جد مردم از این وضعیتی که بانک‌ها ایجاد کرده‌اند ناراضی هستند نسبت به وثقایق بانکی بسیار سختگیرانه عمل می کنند.

حسینی کیا ادادمه داد: وزیر نیرو؛ تکمیل تصفیه خانه آب و فاضلاب سنقر و فارسینج در عین دستور و قول حضرتعالی هنوز تکمیل نشده است اقدام فوری می طلبد که این مطالبه به حق مردم به یک سرانجام مطلوبی برسد.

وی خطاب به وزیر ارتباطات گفت: بخش‌های از دهستان‌های کیونانات، آگاهان، گاورود، سراب، فارسینج، باوله، آباریک، سطر از آنتن دهی مناسب و اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند قول دادید تا پایان سال مشکل را حل کنید اما هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است که چاره اندیشی فوری حضرتعالی را می‌خواهد و یک دستور جهادی برای یک اقدام مهمی که مطالبه به حق  مردم عزیز و ولایتمدار است.

حسینی کیا افزود: وزیر راه و شهرسازی؛ راه سنقر به پیستون که یک قتلگاه است، نیازمند تخصیص اعتبار بیشتر برای تکمیل فاز اول است؛ راه‌های روستایی خاکی سنقر که قصه پر غصه است با کندی پیش می‌رود، اقدام فوری حضرتعالی را می‌طلبد.

وی همچنین به وزیر ورزش و جوانان گفت: زیرساخت‌های ورزشی شهرستان سنقر نیازمند مرمت و تکمیل است، بارها قول داده‌اید ولی هزاران وعده خوبان یکی عمل نشود برای رضایتمندی جامعه ورزش اقدام جدی صورت دهید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان انتصاب سردار رادان به عنوان فرماندهی کل انتظامی کشور تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت دارم همچنین برای سردار اشتری نیز آرزوی سلامتی و پیروزی دارم.