شهرخبر

بازدید پزشکان هندی از دستاورد بزرگ دانشمندان ایرانی

بازدید پزشکان هندی از دستاورد بزرگ دانشمندان ایرانی

با تلاش و همکاری ستاد نانو معاونت علمی یک هیئت هندی با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) از نزدیک با عملکرد دستگاه CDP(دستگاه تشخیص سلول‌های سرطانی) ساخت دانشمندان ایرانی(پروفسور عبدالاحد) آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برنامه بازدید هیئت هندی از عملکرد دستگاه CDP و مرکز آموزش‌ مهارت‌های پیشرفته بالینی IACT در  انستیتو کانسر بیمارستان امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

در این بازدید دکتر سرکار؛ دبیر ستاد نانو و  دکتر عبدالاحد؛ عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و برنده جایزه مصطفی(ص) و سازنده دستگاه CDP حضور داشتند.

در بخش اول این بازدید دکتر عبدالاحد در قالب "پنل دیسکاشن" و سمیناری دستگاه CDP و عملکرد این دستگاه را به هیئت هندی معرفی کرد. بعد از این سمینار قرار است دو عمل جراحی با حضور هیئت هندی برگزار شود و در نهایت برنامه بازدید از "آی اکت" (مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته بالینی) برقرار خواهد بود.

به گزارش تسنیم, پروفسور عبدالاحد در گفت‌و‌گو با تسنیم در رابطه با عملکرد دستگاه CDP گفته بود: ما دستگاه CDP را که به عنوان یک سیستم مکمل در کنار فروزن پاتولوژی، مارجین‌های آلوده در حین جراحی سرطان پستان را تشخیص می‌دهد، به عنوان یک سیستم کمک جراح برپایه یک مکانیزم علمی شناخته‌شده ساختیم.

انتهای پیام/