شهرخبر

شورای شهر اصلاح‌طلبان چه بلایی بر سر حوزه حمل و نقل تهران آوردند؟

شورای شهر اصلاح‌طلبان چه بلایی بر سر حوزه حمل و نقل تهران آوردند؟

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به کم‌کاری و از بین رفتن تعداد اتوبوس‌های پایتخت در دوره قبل مدیریت شهری گذشته گفت: تعداد اتوبوس‌ها در پایان دوره چهارم، ۵۰۰۰ دستگاه بود که شورای شهر در دوره اصلاح‌طلبان این تعداد را به ۱۸۰۰ دستگاه رساند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نامه‌ای به سران قوای سه‌گانه خواستار ورود دولت در حل بحران آلودگی هوای تهران شدند. به همین منظور مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران با حضور در برنامه تهران 20 به بررسی این نامه و چرایی آلودگی هوای پایتخت پرداخت.

چمران در ابتدا گفت: با یکی از دوستان رسانه‌ای صحبتی داشتیم و در آنجا گفتیم ما در مدیریت شهری به آب و آتش می‌زنیم تا به هر نحوی آب و هوای تهران بهتر شود و یکی از کارها که در شورای شهر به فکرمان آمد تا انجام دهیم، نامه‌ای بود که به شخص رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه نوشته شد و در آن نامه ذکر شد چه آسیب‌هایی با هوای آلوده به تهران در حال زده شدن است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: بیشترین علت آلودگی هوای تهران منابع متحرک است و بهترین کاری که می‌توان کرد این است که کیفیت موتورهای متحرک (منابع متحرک) را از نظر کیفیت سوخت و ساخت افزایش دهیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر سوخت منابع متحرک گازوییل و یا گاز است، این ها را به سمت برقی شدن ببریم که این اقدام در برنامه ما قرار دارد و وزارت کشور نیر موافقت خود را اعلام کرده است که در ابتدا کار سفارش آن انجام و سپس در کشور ساخته شود.

چمران اضافه کرد: یکی از دلایل آلودگی هوا، کیفیت سوخت است که باید استاندارد باشد و در این زمینه استاندارد یورو 5 را اعلام می‌کنند، زیرا حدس من این است استاندارد یورو 6 به دلیل برهم خوردن برنامه پالایشگاه حذف شده است و در یکی دیگر از موارد برخی اقدام‌ها در استانداردها نمی‌گنجد که به عنوان مثال می‌توان به تردد کامیون‌ها با گازوییل در تهران اشاره کرد که بالای هزار ppm از بعد گوگرد آلایندگی ایجاد می‌کند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان این مطلب که موضوع دیگر در بحث آلودگی هوا تردد اتوبوس‌ها و اتومبیل‌های شخصی است، افزود: مهمترین وسیله پاک حمل و نقلی مترو است، اما کم بودن واگن‌ها و خراب شدن تعدادی از آن موجب شده است حداقل با کمبود یک هزار دستگاه واگن مواجه باشیم و در کنار آن نیز باید حدود 400 دستگاه واگن نیز بازسازی شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موارد نیز اتوبوس است که آمارها نشان می‌دهد آمار تعداد اتوبوس‌ها از سال 96 (حدود 5 هزار دستگاه) به هزار و 800 دستگاه اتوبوس رسیده است که در این دوره با اقدام‌های انجام شده تعداد اتوبوس‌ها به 2 هزار و 400دستگاه رسیده است که باز برای مسافران کافی نیست.

چمران با بیان این مطلب که برآورد انجام شده نشان می‌دهد 20 درصد آلودگی هوا برای موتورسیکلت‌ها است که آن‌ها می‌تواند برقی شود و نیاز امروز برای تامین واگن مترو بالغ بر 1000 دستگاه است، تاکید کرد: قراردادی بسته شد تا حدود 600 واگن از چین خریداری شود که با تلاش فراوان این قرارداد بعد از مدتی دوباره در دستور قرار گرفت که در آن دولت باید 15 درصد مبلغ را بپردازد تا کار آغاز شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: اگر فردا کار تولید واگن آغاز شود حدود 1/5 سال بعد می‌توانیم اولین واگن‌های خود را تحویل بگیریم و تصور من این است این هزینه در بودجه سال 1402 دولت پیش‌بینی نشده است و قرار است از منبع فروش نفت این عدد تامین شود.

وی تصریح کرد: قرارداد ساخت 113 دستگاه واگن در داخل کشور نیز بسته شده است که این قرارداد نیز حداقل 15 ماه زمان می‌برد تا به دست ما برسد.

چمران با تاکید بر این موضوع که بیش از 400 واگن مترو در تهران داریم که باید کار اورهال انجام شود، گفت: بعد از بازسازی، این تعداد (400 واگن) به حدود 1200 واگن موجود اضافه می‌شود که می‌تواند در جابه‌جایی مسافر به ما کمک کند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تجربیات کلانشهرهای جهان در مدیریت مشکلات و معضلات شهری ادامه داد: برای هر معضل می‌توان راه‌حل مناسب پیدا کرد و باید بدانیم اصلاح امور کار یک سازمان و چند سازمان نیست و در این مسیر همه سازمان‌ها در کنار مردم باید پای کار باشند تا معضل آلودگی هوا حل شود.

وی در تشریح آخرین وضعیت ناوگان اتوبوسرانی پایتخت تصریح کرد: بازسازی 514 دستگاه اتوبوس که امروز در خطوط فعال است، انجام شده و حدود 160 اتوبوس نو نیز در این دوره از مدیریت شهری به ناوگان اضافه شد، اما مشکل ما این است که اتوبوس را باید از داخل کشور تهیه کنیم و این در حالی است که حداقل 5 سال کارخانه ساخت اتوبوس داخلی به دلیل نبود تقاضا خوابیده است.

چمران افزود: به همین دلیل کارخانه‌ها خط تولید خود را تغییر دادند و امروز اگر بخواهند آن خط تولید را مجدد راه‌اندازی کنند به دلیل زمان بر بودن تولید تحویل اتوبوس ساخت داخل تا 14 ماه زمان می برد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به طرح جامع ترافیک تهران که در آن نیاز پایتخت به اتوبوس 9 هزار دستگاه است، تاکید کرد: تامین 4 هزار دستگاه اتوبوس برای پایتخت نیاز حداقلی است که بیان شده است.

وی اظهار کرد: پس از پایان فعالیت شورای اسلامی شهر تهران در دور چهارم، 5 هزار دستگاه اتوبوس به مدیریت دوره پنجم تحویل داده شد و در دوره ششم شورای شهر اتوبوس‌های در حال فعالیت در خطوط به 1800 دستگاه کاهش پیدا کرده است.

چمران با اشاره به آخرین وضعیت طرح واردات اتوبوس از خارج از کشور افزود: اتوبوس وارداتی هنوز وارد نشده است و این در حالی است که شرکت‌های خودروساز داخلی اعلام آمادگی کردند که نیاز شما را تامین می‌کنیم اما با توجه به زمان بر بودن تحویل اتوبوس ها این اقدام منطقی نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب که از قرارداد ساخت 2 هزار دستگاه اتوبوسی که با خودروسازان داخلی منعقد شده تنها 300 دستگاه تحویل می‌شود، ادامه داد: قرار بر این شد به مرور زمان اتوبوس‌های تولیدی تحویل داده شود، اما یکی از خودروسازها اعلام کرد در کوتاه مدت 200 دستگاه و دیگری نیز اعلام کرد 100 دستگاه تحویل می‌دهند.

وی در پایان گفت: یک اتوبوس وارداتی تک کابین نزدیک به 8 میلیارد و اتوبوس دو کابین 12 میلیارد تومان برای مدیریت شهری هزینه دارد که می‌توان با نظر و تایید دولت اتوبوس‌های کارکرده را با قیمت کمتر خریداری و وارد کنیم.

انتها پیام/