شهرخبر

تایید اشتباهات داوری مسابقات کشوری کشتی فرنگی جوانان از سوی کمیسیون داوران

تایید اشتباهات داوری مسابقات کشوری کشتی فرنگی جوانان از سوی کمیسیون داوران

با توجه به اعتراض برخی از تیم‌ها به نحوه قضاوت در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور کمیسیون داوران فدراسیون کشتی در این خصوص یک بیانیه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از اعتراض به قضاوت‌های مسابقات کشتی فرنگی قهرمان کشوری جوانان، کمیسیون داوران فدراسیون کشتی در بیانیه‌ای نوشت: داوری کشتی از جمله داوری‌های بسیار دشوار در زمینه قضاوت در بین ورزش‌ها است. چرا که یک داور در کسری از ثانیه می‌بایست یک فن را ارزیابی و نسبت به آن اعلام نظر نماید. در بسیاری از مسابقات و حتی المپیک که داوران آن از 3 سال قبل از شروع آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به صورت گزینشی در آن مسابقات حضور می‌یابند نیز متاسفانه ما شاهد چنین خطاهای انسانی هستیم. کمیسون داوران فدراسیون کشتی با درک همه این موضوعات، ولی مطابق قوانین اتحادیه جهانی کشتی با بازبینی فیلم‌های کشتی های مورد اعتراض در مسابقات کشتی فرنگی جوانان قهرمانی کشور، اشتباهات تیم داوری را در برخی از مسابقات مشاهده و همچنین در دیدار فینال وزن 72 کیلوگرم و دیدار رده بندی وزن 63 کیلوگرم با کمال تأسف جای برنده و بازنده آن دیدار تغییر نموده است.

کمیسیون داوران فدراسیون کشتی ، با داوران خاطی طبق مقررات برخورد نموده و امید آن را دارد در مسابقات آتی شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم.

 

انتهای پیام/