شهرخبر

طالبان: به تمام تعهدات پایبندیم/ از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نمی‌شود

طالبان: به تمام تعهدات پایبندیم/ از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده نمی‌شود

ایرنا نوشت: حکومت طالبان در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا گفته است که کابل به تمام تعهدات‌اش با جهان پایبند است و هیچ گونه سندی مبنی بر اینکه از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر بکار گرفته می‌شود، وجود ندارد.

معاون سخنگوی حکومت طلبان در واکنش به اظهارات جدید سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا گفته است که هیچ‌گونه سند و شواهدی وجود ندارد که از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر بکار گرفته می‌شود.

بلال کریمی همچنین گفته است: تمام قلمرو این کشور تحت کنترل حکومت طالبان است و هیچ نوع شواهد و اسنادی وجود ندارد که گویا در کشور ما علیه کشورهای دیگر اقدام‌ها و فعالیت‌ها انجام می شود.

این در حالی‌ است که به تازگی سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در اظهاراتی حکومت سرپرست را به عملی نساختن تعهدات‌اش متهم ساخته است.

ند پرایس، بر این باور است که حکومت طلبان تا کنون نتوانسته است تعهدات‌اش را در زمینه جلوگیری از تهدیدهای گروه‌های تروریستی از خاک افغانستان را عملی کنند.

با این حال کامران امان، آگاه مسایل سیاسی می گوید که طابان به تمام تعهدات خود عمل کرده و تا امروز کدام تخطی و عمل ضد امنیتی علیه همسایه‌ها و کشورهای دیگر انجام نشده است.

این گفته‌ها در حالی ابراز می شود که پس از حمله‌های تحریک طالبان پاکستانی، وزیر داخلی پاکستان در نشست شورای امنیت ملی این کشور، کابل را متهم به پشتیبانی از این گروه کرد، گفته‌های که با واکنش تند کابل رو برو شده است.

311311