شهرخبر

ماجرای اخراج بازیکن پرسپولیس چه بود؟/ اقدام عجیب و سوال برانگیز داور درباره توهین بازیکن نساجی به ترابی +عکس و فیلم

ماجرای اخراج بازیکن پرسپولیس چه بود؟/ اقدام عجیب و سوال برانگیز داور درباره توهین بازیکن نساجی به ترابی

واکنش عجیب داور بازی پرسپولیس و نساجی به توهینی که احمد موسوی به مهدی ترابی کرد زمینه‌ساز جنجال در ورزشگاه آزادی شد.

به گزارش مشرق، در هفته پانزدهم لیگ برتر تیم‌های پرسپولیس و نساجی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۵ بر یک به سود سرخ‌پوشان خاتمه پیدا کرد و شاگردان گل‌محمدی توانستند عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست آورند.

حاشیه اصلی بازی در اوسط نیمه دوم رقم خورد؛ جایی که در یک صحنه درگیری کلامی و سپس فیزیکی مختصری بین احمد موسوی، بازیکن نساجی و مهدی ترابی، بازیکن پرسپولیس به وجود آمد که در نهایت علی صفایی، داور بازی این قائله را با دادن یک کارت زرد به موسوی و ترابی و در ادامه کارت قرمز به ترابی خاتمه داد.

دانلود

مهدی ترابی که سال‌هاست در بالاترین سطح فوتبال ایران و تیم ملی بازی می‌کند تاکنون بدون حاشیه‌ فوتبال خود را ادامه داده اما در این بازی آنچنان توهین بدی شنید که بازیکن آرامی مثل او را هم عصبانی و مجبور به واکنش کرد؛ به طوری که برخی بازیکنان بعد از بازی گفتند که تاکنون اینگونه ترابی را عصبانی ندیده بودند.

حتی یحیی گل‌محمدی هم به این موضوع ورود کرد و هم در جریان بازی و هم در نشست خبری بعد از بازی اعلام کرد که داور می‌توانست ترابی را اخراج نکند.

ماجرای اخراج بازیکن پرسپولیس چه بود؟/ اقدام عجیب و سوال برانگیز داور درباره توهین بازیکن نساجی به ترابی +عکس و فیلم

توهین زشت یک بازیکن فوتبال که به نظر می‌رسد با این کارها به دنبال سوار شدن بر موج احساسات عده‌ای از مردم است در راستای مصاحبه‌های عجیبی که در چند وقت اخیر انجام داده، بود. حالا سوال این است؛ آیا موسوی به دنبال برهم زدن تمرکز یک ملی‌پوش کم حاشیه مثل ترابی بوده؟ به نظر می‌رسد موسوی این سناریو را که از پیش از بازی آغاز کرده بود در جریان بازی تکمیل کرد.

اتفاق بازی روز گذشته شاید خیلی‌ها را به یاد فینال جام جهانی ۲۰۰۶ بین فرانسه و ایتالیا انداخت که ماتراتزی با انجام یک توهین زشت به زیدان که فوتبالیست بسیار کم حاشیه‌ای بود کاری کرد که او در آخرین بازی فوتبالی‌اش اخراج شود و آن درگیری تاریخی در فینال جام جهانی به وجود بیاید. حالا در یک نسخه وطنی این بار یک بازیکن پرحاشیه که حتی در استقلال هم روزهای خوبی نداشت این بار با توهینی زشت کاری کرد که یکی از آرام‌ترین بازیکنان یک دهه اخیر فوتبال ایران از کوره در برود.

به نظر می‌رسد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و حتی کمیته اخلاق باید به این مسئله عجیب ورود کنند چراکه اگر پیش از این با این موضوع و اقدامات مشابه مقابله می‌کردند کار به اینجا نمی‌رسید. این بازی می‌توانست با جذابیت بالا خاتمه پیدا کند اما این حواشی نقطه سیاهی در این بازی بود تا کام خیلی‌ها تلخ شود.

ماجرای اخراج بازیکن پرسپولیس چه بود؟/ اقدام عجیب و سوال برانگیز داور درباره توهین بازیکن نساجی به ترابی +عکس و فیلم

فارس نوشت: صحبت فقط از احمد موسوی نیست، بلکه صحبت از فوتبالیست‌هایی است که در شرایط فعلی به دنبال مطرح کردن خود در جایی خارج از مستطیل سبز هستند و بهترین راه را در این فرضیه پیدا کرده‌اند که بدنامی بهتر از گمنامی است. شاید باید برای یک بار هم که شده بساط این گونه اتفاقات زشت و غیرورزشی برای همیشه برچیده شود تا شاهد توهین به اعتقادات شخصی یک فوتبالیست نباشیم. این مهم قطعاً ورود نهادهای نظارتی و انضباطی را می‌طلبد تا ریشه چنین جریاناتی خیلی زود خشک شود.

به گواه اکثر افراد کنار زمین از جمله عکاسان و ... موسوی توهین زشتی به ترابی و اعتقادات او داشته که علی صفایی، داور بازی به راحتی و با مماشات از این صحنه عبور کرد. در حالی که اگر از ابتدا برخورد قاطعی با فرد توهین کننده (موسوی) داشت شاید اتفاق بعدی رخ نمی داد. این نوع برخورد داور هم در نوع خود سوال برانگیز است. در این باره هم قطعا کمیته داوران باید نظارت بیشتری بر عملکرد داوران خود داشته باشند و به نظر می‌رسد این گونه داوران خودشان هم از مسببان جنجال‌سازی در زمین مسابقه هستند که نیاز به برخورد انضباطی دارند.