شهرخبر

برگزاری مسابقات کشوری با حضور همه مدعیان دوبنده تیم ملی فقط در یک وزن!

برگزاری مسابقات کشوری با حضور همه مدعیان دوبنده تیم ملی فقط در یک وزن!

چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در شرایطی با برگزاری مسابقات کشوری استارت زده می‌شود که تنها یک وزن این رقابت‌ها با حضور همه مدعیان کسب دوبنده تیم ملی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات قهرمان کشوری کشتی آزاد در روزهای پایانی ماه جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود. این اولین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی است که جز 10 کشتی‌گیر، همه سرمایه‌ها و مدعیان دوبنده تیم ملی باید در آن روی تشک بروند.

 

رضا اطری در 61 کیلوگرم، رحمان عموزاد در 65 کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در 70 کیلوگرم، یونس امامی در 74 کیلوگرم، محمد نخودی و علی سوادکوهی در 79 کیلوگرم، حسن یزدانی در 86 کیلوگرم، کامران قاسم‌پور در 92 کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلوگرم و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم؛ 10 کشتی‌گیری هستند که هفت نفر از آنها به واسطه کسب مدال در مسابقات جهانی 2022 و دو نفر نیز با نظر کادر فنی تیم ملی بعد از درخشش در مسابقات جام جهانی آمریکا از شرکت در مسابقات کشوری معاف شده‌اند.

امیرمحمد یزدانی هم که نتوانست در مسابقات جهانی کشتی بگیرد، مانند طلایی‌ها به چرخه انتخابی سال 2023 ورود خواهد کرد.

به این ترتیب غیر از این 10 نفر و البته کشتی‌گیرانی که پرونده پزشکی و درمانی آنها به تأیید کمیته پزشکی فدراسیون کشتی رسیده باشد، هر کشتی‌گیری در قهرمان کشوری شرکت نکند و یا بعد از باخت به مبارزه‌ها ادامه ندهد، از چرخه انتخابی سال 2023 خارج خواهد شد.

سال گذشته نیز این تبصره در مورد همه نفرات اجرایی شد و علی شعبانی و امین طاهری از جمله شاخص‌ترین مدعیان تیم ملی بودند که از حضور در گروه شانس مجدد مسابقات قهرمان کشوری خودداری کرده و از فهرست مدعیان تیم ملی در سال 2022 به طور کلی خارج شدند و شانس مجددی به آنها داده نشد.

 

اما حالا این سؤال به میان می آید که باتوجه به نفراتی که در مسابقات کشوری غیبت دارند، در کدام اوزان همه مدعیان حضور دارند؟

وزن 57 کیلوگرم؛ علیرضا سرلک که نماینده ایران در مسابقات جهانی بلگراد بود، موفق به کسب مدال نشد تا در این وزن همه مدعیان کشوری در مرحله اول چرخه حضور داشته باشند.

وزن اول، تنها وزنی است که هیچ کشتی‌گیری در آن مجوز غیبت نخواهد داشت و همه باید کشتی بگیرند.

بنابراین طبق چرخه، هر کشتی‌گیری که در این وزن قهرمان کشور شود، به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد و در صورت کسب مدال طلای آسیا، حضورش در تیم ملی را قطعی خواهد کرد.

سال گذشته به این شیوه رحمان عموزاد و یونس امامی که هر دو در مسابقات کشوری اول شده و سپس در مسابقات آسیایی اولانباتور قهرمان آسیا شدند، حضور خود در ترکیب تیم جهانی 2022 را قطعی کردند.

 

اگر در وزن 97 کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا با نظر کادر فنی از شرکت در مسابقات کشوری معاف نمی‌شد، در این وزن هم با توجه به اینکه محمدحسین محمدیان مدالی در بلگراد نگرفته بود، باید همه مدعیان رودرروی هم قرار می‌گرفتند، اما حالا در غیاب آذرپیرای جوان، نفرات مدعی چون محمدیان، گلیج، شعبانی و... باید رو در روی هم قرار بگیرند.

انتهای پیام/