شهرخبر

واکنش گروه‌های مقاومت به شهادت یک نوجوان فلسطینی

واکنش گروه‌های مقاومت به شهادت یک نوجوان فلسطینی

به دنبال شهادت یک نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها گروه‌های مقاومت اسلامی بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «اسماعیل رضوان» از فرماندهان جنبش مقاومت اسلامی حماس به دنبال شهادت یک نوجوان 16 ساله به ضرب گلوله صهیونیست‌ها اعلام کرد:  رژیم صهیونیستی با به شهادت رساندن عامر ابو زیتون و یورش به اردوگاه « بلاطه» جنایت جدیدی به سوابق جنایت خود اضافه کرد.

 اسماعیل رضوان تاکید کرد: خون شهدا هدر نخواهد رفت و مقاومت را شعله ور خواهد کرد و لعنت ابدی را برای اشغالگران صهیونیست به دنبال خواهد داشت.

وی بر مردم مقاوم اردوگاه بلاطه، نابلس، جبل النار درود فرستاد و گفت: کرانه باختری نماد مقاومت باقی خواهد ماند.

 اسماعیل رضوان از ملت خواست که  راه مقابله و درگیری با رژیم صهیونیستی را ادامه دهند تا به  جنایت دشمن صهیونیستی پاسخ دهند.

 از سوی دیگر جنبش  جهاد اسلامی فلسطین شهادت عامر ابوزیتون را  به ملت فلسطین تسلیت گفت و اعلام کرد: ما به سوگ نوجوان شهیدی که هدف گلوله‌های صهیونیستی قرار گرفت، می‌نشینیم تا  تاکید کنیم تشدید هرروزه قتل‌ها و جنایت‌ها علیه ملت غیرنظامی و بی‌گناه فلسطین چهره واقعی و کریه رژیم صهیونستی را نشان می‌دهد، کابینه فاشیستی که خاک و مقدسات را زیر پا می گذارد.»

در ادامه این بیانیه‌ امده است:جنایت رژیم صهیونیستی علیه ملت ما بی پاسخ نخواهد ماند و آتش مقاومت شعله ور خواهد شد و فلسطینیان برای بازدارندگی اشغالگران و شهرک نشینان  صهیونیست در همه عرصه‌ها تلاش خواهند کرد  و دشمن می‌داند که مردم ما مصمم به ایستادگی  در برابر آن‌ها به هر قیمتی هستند.

جهاد اسلامی فلسطین از رزمندگان  مقاومت و ملت فلسطین که شجاعانه با یورش نیروهای اشغالگر صهیونیست در نابلس، جنین مقابله کردند، تجلیل  کرد و گفت: رزمندگان  مقاومت ثابت کردند که  در اجرای فرامین شهدا و دفاع از مردم ما در مقابل تجاوزات دشمنان  توانا هستند و از آن‌ها می‌خواهیم تا آزادی سرزمینمان به این نبرد ادامه دهند.

 

گردان نابلس  امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مجاهدین ما در سحرگاه امروز با گلوله های متوالی نیروها  اشغالگر صهیونیستی و همچنین خودروهای  آن‌ها  را در اطراف اردوگاه «بلاطه» هدف قرار دادند.

این گردان تاکید کرد که رزمندگان ما در چندین محور با نظامیان صهیونیست درگیر شدند و آن‌ها را مورد هدف قرار دادند. رزمندگان ما سالم به پایگاه های خود بازگشتند.

بامداد امروز پنجشنبه یک نوجوان فلسطینی 16 ساله به ضرب گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه بلاطه در شرق نابلس به شهادت رسید.

فلسطین الیوم گزارش داد که «عامر ابو زیتون» (16 ساله) از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفت و شهید شد.

نظامیان صهیونیست با نفوذ به مرکز اردوگاه بلاطه، این اردوگاه را از چندین محور تحت محاصره قرار دادند که به وقوع درگیری ها با فلسطینی ها منجر گردید.

در پی این درگیری ها عامر ابو زیتون نوجوان 16 ساله فلسطینی هدف گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. همچنین دو جوان فلسطینی دیگر نیز زخمی شدند.

منابع محلی گفتند که نظامیان صهیونیست مانع از رسیدن گروه‌های امدادی و پزشکی به مجروحان شدند.

درگیری‌های مسلحانه‌ای بین مبارزان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در جریان یورش به اردوگاه بلاطه به وقوع پیوست.

شاهدان عینی گفتند که مبارزان فلسطینی با تیراندازی به نظامیان اشغالگر به سمت آنها بمب‌های دست ساز پرتاب کردند و یکی از خودروهای نظامیان اشغالگر در جریان درگیری‌ها از کار افتاد.

منابع محلی گفتند که نظامیان صهیونیست پس ازبازداشت «حسن عرایشی» جوان فلسطینی که منزل وی را به مدت یک ساعت محاصره کرده بودند، به صورت تدریجی از اردوگاه بلاطه خارج شدند.

نظامیان صهیونیست خانواده عرایشی را مورد ضرب و شتم قرار دادند و اسباب و اثاثیه خانه وی را به هم ریختند.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/