شهرخبر

گزارش میدانی تسنیم از فرودگاه دمشق پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی

گزارش میدانی تسنیم از فرودگاه دمشق پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی

دولت جدید رژیم صهیونیستی به نخست‌وزیری نتانیاهو، در نخستین روز فعالیت خود فرودگاه دمشق را هدف حمله موشکی و قرار داد. گزارش میدانی خبرنگار تسنیم از مقابل این فرودگاه را مشاهده می‌کنید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی این بار هم در یک تجاوز نظامی دیگر جنوب شهر دمشق و دقیقا فرودگاه بین المللی دمشق را هدف قرار داد.

به گفته یک منبع نظامی سوریه این تجاوز از طرف شمال شرق دریاچه طبریا صورت گرفته و منجر به شهادت دو تن از سربازان ارتش عربی سوریه و زخمی شدن دو تن دیگر شده است.

همچنین این تجاوز خسارتهای مادی دیگری هم به همراه داشت. علاوه بر این، بنا به گفته این منبع نظامی،‌ این ضرر و زیان‌ها باعث توقف فعالیت فرودگاه بین المللی دمشق شده است.

این حمله نظامی اولین حمله نیست که رژیم صهیونیستی علیه فرودگاه بین المللی دمشق انجام داده،‌ پیش از این هم رژیم صهیونیستی بارها به این فرودگاه حمله کرده است.

منابع اختصاصی به خبرگزاری تسنیم اطلاع دادند که اقدامات لازم برای تعمیر خرابی ها با هدف ازسرگیری مجدد فعالیت فرودگاه بین المللی دمشق انجام شده است.

 

 

کشور سوریه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

 

رژیم صهیونیستی همیشه تلاش کرده با هدف قرار دادن فرودگاه از جمله فرودگاه حلب،‌ فرودگاه دمشق و چندی پیش نیز فرودگاه الشعیرات در حومه شرقی حمص، مانع از فعالیت این فرودگاه ها شود.

در همین راستا نیروی هوائی ارتش عربی سوریه با انجام پروازهایی با این حملات موشکی که بعضا از شمال شرق طبریا یا از سوی دریای مدیترانه و از سمت حریم هوائی لبنان و یا نیز از سوی سرزمین های اشغالی شلیک می شود، مقابله می کند.

ارتش سوریه همواره به محض رخ دادن این حملات،‌ فورا به آن پاسخ می دهد و شماری از این موشک ها که مکان هایی در دمشق و برخی استان‌های دیگر را هدف قرار می دهد،‌ سرنگون می کند.

 

 انتهای پیام/