شهرخبر

فاطمه برمکی: انتخابم به عنوان بهترین کوراش‌کار جهان غیرقابل باور بود/ هدفمان درخشش در میادین بین‌المللی است

فاطمه برمکی: انتخابم به عنوان بهترین کوراش‌کار جهان غیرقابل باور بود/ هدفمان درخشش در میادین بین‌المللی است

فاطمه برمکی گفت: انتخابم به عنوان بهترین کوراش‌کار جهان زن برایم غیرقابل باور بود.

با اعلام رسمی انجمن بین‌المللی کوراش، فاطمه برمکی، نماینده وزن 87+ کیلوگرم ایران که در سال جاری میلادی به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان هند و پیکارهای قهرمانی آسیای تاجیکستان دست یافته بود به عنوان بهترین کوراش‌کار زن جهان در سال 2022 معرفی شد.

فاطمه برمکی در واکنش به این انتخاب در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: خیلی خوشحالم و احساس غرور می‌کنم. ابتدا برایم رسیدن به چنین جایگاهی غیرقابل باور بود اما وقتی جدی‌تر به این ماجرا نگاه کردم دیدم که اتفاقا چنین عنوانی می‌توانست تا حدی آن همه زحماتی در که این سال ها کشیدم را جبران کند. حالا با خودم می گویم چرا که نه؟ وقتی 15 سال بی‌وقفه تلاش کردم و شبانه روز در اردو و مسابقه بودم این بهترین پاداشی بود که می‌توانستم در این سال ها به دست بیاورم.

وی با بیان اینکه ورزشکاران همیشه با مشکلات زیادی مواجه هستند، گفت: در مجموع مسئولین ورزش کشور در همه ادوار نسبت به ورزشکاران می توانستند توجه بیشتری داشته باشند و امیدوارم این عناوین کمی شرایط را تغییر بدهد. با یقین می‌گویم که تک‌تک ورزشکاران فقط بخاطر آن عشقی که برای حرفه‌شان دارند تلاش می‌کنند و ادامه می‌دهند.

دارنده مدال طلای جهان و آسیا در مورد واکنش اطرافیانش نسبت انتخابش به عنوان برترین کوراش‌کار زن جهان تاکید کرد: ورزش زنان به دلیل محدودیت هایی که در رابطه با پخش مسابقاتش دارد بین مردم کمتر شناخته شده اما برایم جالب بود که پس از رسانه‌ای شدن این خبر بازخوردهای خوبی گرفتم و پیام تبریک‌های زیادی را دریافت کردم.

فاطمه برمکی در خصوص مسابقات پیش روی تیم ملی نیز گفت: سال شلوغی در پیش داریم. ابتدا مسابقات قهرمانی آسیا و سپس مسابقات جهانی و پس از آن فکر می‌کنم در صورت برگزاری مسابقات داخل سالن را داشته باشیم. هدف درخشش در تک تک این رویدادهاست که امیدوارم این روند انشاالله تدام داشته باشد.

قهرمان جهان افزود: امیدوارم از نظر مالی روزهای خوبی در انتظار ورزشکاران باشد من بشخصه هیچ درآمدی از این رشته به عنوان ورزشکار ندارم نه حقوقی است و نه پاداش چشمگیری البته گمان می کنم کل ورزش در ایران همین باشد و فقط از نظر مالی می‌توان به فوتبال نگاه متفاوتی داشت.

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

انتهای پیام/