شهرخبر

تصادف مرگبار دو اتوبوس در فرودگاه امام

کدخبر: ۵۴۵۴۲۵
صبح شنبه (10 دی) دو دستگاه اتوبوس در ترمینال فرودگاه امام خمینی (ره) تصادف کردند که تاکنون دست‌کم یک کشته بر جای گذاشته است.
تصادف مرگبار دو اتوبوس در فرودگاه امام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، به گفته رئیس راهور فرودگاه امام، این تصادف ساعت 6:30 صبح امروز در محدوده ترمینال فرودگاه رخ داده و یکی از این اتوبوس‌ها مربوط به شهرک صنعتی حسن‌آباد و دیگری مربوط به پرسنل فضای سبز شهر فرودگاهی بوده است.

سرهنگ طوسی گفته بر اثر این تصادف یک نفر از سرنشینان اتوبوس حسن‌آباد جان خود را از دست داده و وضعیت 11 مصدوم حادثه نیز بدحال گزارش شده است.

وی درباره نحوه این سانحه هم گفته تصادف از جلو به عقب بوده و به نظر می‌رسد راننده اتوبوس حسن‌آباد دچار خستگی و خواب‌آلودگی بوده اما علت دقیق تصادف هنوز مشخص نیست و باید بررسی شود.

او درباره وضعیت اتوبوس‌ها و مدارک آنها نظیر معاینه فنی هم گفته هر دو راننده که حدود 50 سال سن دارند، دارای گواهینامه هستند، اما به دلیل اینکه اولویت راهور، حل معضل ترافیک اتوبان منتهی به فرودگاه، انتقال مصدومان و خارج کردن افراد سالم از محل حادثه بوده، هنوز مدارک ایمنی خودروها چک نشده است.

رئیس راهور فرودگاه امام البته احتمال فرسودگی اتوبوس‌ها، بویژه اتوبوس حسن‌آباد را تأیید کرد و گفت هر دو اتوبوس، از مدل‌های بنز قدیمی بوده‌اند.

در پی این تصادف که به گفته رئیس اورژانس بیش از 30 مصدوم بر جای گذاشته و 11 تن از آنها مصدوم بدحال هستند، ترافیک سنگینی در منطقه حادثه ایجاد شد که به گفته رئیس راهور فرودگاه امام، پس از انتقال مصدومان و جابجایی افراد سالم به وسیله چند خودروی ون، ترافیک به حالت عادی بازگشته است.