شهرخبر

توقیف 4 کشتی حامل سوخت توسط ائتلاف سعودی

کدخبر: ۵۴۵۳۳۰
اقتصادنیوز: شرکت نفت یمن از توقیف 4 کشتی حامل سوخت این کشور توسط ائتلاف سعودی در نزدیکی بندر الحدیده خبر داد.
توقیف 4 کشتی حامل سوخت توسط ائتلاف سعودی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عصام متوکل» سخنگوی شرکت نفت یمن گفت: ائتلاف متجاوز آمریکایی سعودی چهار کشتی حامل سوخت را با وجود بازرسی آنها توقیف کرد.

المسیره گزارش داد، وی افزود: کشتی «سی ادور» حامل بنزین، کشتی «گلف ایتوز» حامل مازوت و کشتی‌های «پرنسس خدیجه» و «سوپرانو سیرین» حامل گازوئیل توسط ائتلاف سعودی توقیف شدند و از ورود آنها به بندر الحدیده جلوگیری شد.

سخنگوی شرکت نفت یمن همچنین گفت که مسئولیت کامل خسارت‌های ناشی از توقیف این چهار کشتی بر عهده ائتلاف سعودی و سازمان ملل متحد است.

المتوکل از جامعه جهانی، شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های حقوق‌بشری خواست که با اعمال فشار بر ائتلاف سعودی چهار کشتی‌ یادشده را آزاد کنند و مانع دزدی ‌دریایی شوند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آنها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.