شهرخبر

نجات از مرگ ۶ نوجوان گمشده در کوه +تصاویر

-رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: ۶ نوجوان کوهپیما که در وضعیتی خطرناک و در قسمت شیب تند ارتفاعات دراک شیراز مسیر را گم کرده بودند در عملیات ۶ ساعته امدادگران نجات یافتند.

تلکس

به گزارش تازه‌نیوز، محمدهادی قانع شامگاه پنجشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: به دنبال تماس یک گروه کوهپیما با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، گروه ویژه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش نشانی مستقر در ایستگاه ۲۲ پارک کوهستانی دراک و ایستگاه شماره ۱۷ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، ساعت ۱۲ و ۲۲ دقیقه ظهر پنجشنبه ۸ دی ماه به سمت ارتفاعات دراک حرکت کردند.
وی ادامه داد: آتش نشانان به صورت پیاده و با طی کردن مسیرهای صعب العبور به سمت محل اعلام شده حرکت کردند.

نجات از مرگ ۶ نوجوان گمشده در کوهبه نقل از ایرنا، قانع اضافه کرد: نیروهای عملیاتی پس از سه ساعت جستجو در ارتفاعات، با 6 نوجوان ۱۷ ساله که در قسمت شیب تند دره و در وضعیتی خطرناک قرار داشتند و مسیر را گم کرده بودند مواجه شدند.
رئیس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به شرایط سخت آب و هوا و سرمای شدید،گفت: تیم عملیاتی به همراه 6 نوجوان پس از برپایی چهار کارگاه و عبور از مسیر های دشوار در کوهستان ، حوالی ساعت ۱۸ خود را به سطح زمین و محل امن رساندند.

نجات از مرگ ۶ نوجوان گمشده در کوه

وی عنوان کرد: در این حادثه به هیچ یک از اعضای گروه کوهپیمایان نوجوان آسیبی نرسید.

ارتفاعات دراک در غرب کلانشهر شیراز واقع است.