شهرخبر

شمسایی: چند ملی‌پوش فوتسال شرایط جام ملت‌های آسیا را ندارند/ تورنمنت کیش دبستان بسیار خوبی بود

شمسایی: چند ملی‌پوش فوتسال شرایط جام ملت‌های آسیا را ندارند/ تورنمنت کیش دبستان بسیار خوبی بود

سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان معتقد است برخی بازیکنان این تیم، نسبت به جام ملت‌های آسیا دچار اُفت محسوسی شده‌اند.

وحید شمسایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تورنمنت فوتسال کیش که با حضور جوانانی از سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: از کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال بابت برگزاری تورنمنت کیش تشکر می‌کنم. بازیکنان زیادی در این بازی‌ها حضور داشتند و بیشتر از 90 مسابقه برگزار شد، اما این تازه شروع کار است.

تورنمنت کیش دبستان بسیار خوبی بود
وی با اشاره به لزوم توجه به این بازیکنان جوان بیان کرد: ما انگار تازه بچه را به دبستان فرستادیم، اما نباید دوره‌های راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه این بچه را فراموش کنیم. تورنمنت کیش دبستان بسیار خوبی بود و خودم سه چهار بازیکن خوب در این بازی‌ها دیدم. ما باید به این دریای خروشان بها بدهیم و ساختار خوبی ایجاد کنیم. اگر گام به گام پیش برویم، روزهای روشنی پیش رو خواهیم داشت.

همه دیدارها را با جزئیات کامل می‌بینیم
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در مورد برنامه‌های این تیم تصریح کرد: تا زمانی که قرارداد دارم، کارم را انجام می‌دهم. من پس از جام ملت‌های آسیا بازی‌های لیگ را در سالن تماشا نکردم، اما همراه با مربیان تیم ملی همه دیدارها را با جزئیات کامل دیدیم و برنامه‌مان را برای هفته‌های آینده که بازی‌ها سخت‌تر می‌شود، چیده‌ایم. هفته‌های باقیمانده لیگ برتر سخت‌تر می‌شود و می‌خواهیم ببینیم بازیکنان در شرایط دشوار چگونه خواهند بود.

فوتسال , وحید شمسایی , تیم ملی فوتسال ایران ,

چند بازیکن لیگ یکی را هم دیده‌ام
شمسایی با بیان اینکه می‌خواهد لیگ دسته اول را هم تماشا کند، به تسنیم گفت: چند بازیکن را در پُست‌های مختلف در لیگ یک دیده‌ام و تا زمانی که هستم، درهای تیم ملی روی جوانان و آینده‌سازان باز خواهد بود. ما در رده سنی 19 تا 23 سال کمبود داریم و درباره تشکیل تیم امید با اصولی صحبت کردم. استعدادهای جوان باید در تیم امید به میدان بروند تا تن آنها در تیم ملی بزرگسالان نلرزد. چند بازیکن که در لیگ برتر درخشیده بودند، در اردوی تیم ملی کارآیی لازم را نداشتند که به‌خاطر استرس بود.

مجبوریم با تیم‌های ضعیف‌تر بازی کنیم
وی راجع به بازی‌های تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران عنوان کرد: وقتی بازیکنان جوان را دعوت می‌کنید، باید با تیم‌های برتر جهان بازی دوستانه داشته باشید. ما مجبوریم با تیم‌های ضعیف‌تر و برخی کشورهای آسیایی بازی کنیم. اگر دیدار دوستانه‌ای نداشته باشیم، در اسفند اردویی تدارکاتی برگزار می‌کنیم. احسان اصولی پای کار است و نامه‌نگاری‌ها را انجام می‌دهد. صحبت‌هایی برای دیدار با تیم ملی ازبکستان انجام شده است تا فروردین به ایران بیایند. همچنین تاریخ سفر ما به برزیل مشخص شده است.

در زمان دیدار با ژاپن می‌خواستیم با اندونزی هم بازی کنیم
سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد برنامه دیدار با شاگردان محمد هاشم‌زاده در تیم ملی اندونزی خاطرنشان کرد: او دوست صمیمی من است. زمانی که قرار بود ژاپن برای بازی دوستانه به ایران بیاید، هاشم‌زاده به من گفت که تیم ملی اندونزی هم وارد ایران شود تا تورنمنتی سه‌جانبه داشته باشیم. با این حال سفر ژاپن به ایران لغو شد.

فوتسال , وحید شمسایی , تیم ملی فوتسال ایران ,

دیدار با تیم‌هایی چون اندونزی و عراق به نفع هر دو طرف است
شمسایی در ادامه اظهار داشت: مدتی پیش با هاشم‌زاده صحبت کردم و او گفت اگر بخواهید، می‌توانیم با هم دیدار دوستانه داشته باشیم. بازی با اندونزی یا عراق که محمد ناظم‌الشریعه سرمربی آن است، هم به نفع این تیم‌هاست و هم ما می‌توانیم بازیکنان جدید را مقابل آنها بازی بدهیم. ازبکستان تیم درجه یک آسیاست، اما همیشه دیدگاه من این بوده است که با تیم‌هایی چون آرژانتین، برزیل و اسپانیا بازی کنیم.

طیبی می‌تواند مسیر انتقال بازیکنان ایران را به اسپانیا باز کند
وی با اشاره به افزایش لژیونرهای قهرمان جام ملت‌های آسیا 2022 در بهترین لیگ جهان به تسنیم گفت: شش یا هفت بازیکن ژاپن در لیگ برتر اسپانیا بازی می‌کنند و حضور بازیکن خوبی چون حسین طیبی در این کشور باعث می‌شود بازیکنان جوانی از ایران به اسپانیا بروند. طیبی می‌تواند این مسیر را باز کند.

چند ملی‌پوش شرایط جام ملت‌های آسیا را ندارند
سرمربی تیم ملی ایران درباره برنامه لیگ برتر در سال 1402 بیان کرد: فاصله بین دو فصل لیگ برتر نباید بیشتر از دو ماه باشد. اواخر سال 2023 مسابقات جام ملت‌های آسیا و جام جهانی را داریم و بازیکنان باید آماده جام جهانی شوند. نفراتی که در جام ملت‌های آسیا بازی کرده‌اند، لزوماً در اردوهای بعدی حضور ندارند. بازیکن تیم ملی باید بهتر از دیروز باشد و به نظرم سه یا چهار ملی‌پوش، شرایط جام ملت‌های آسیا را در لیگ برتر ندارند. آنها اُفت و خیز زیادی دارند و باید در هفته‌های پایانی لیگ به اوج بازگردند.

انتهای پیام/