شهرخبر

نجات نوجوان ۱۶ ساله از دست گروگان گیران در صومعه سرا

سرهنگ حسین حسن‌پور جانشین فرمانده انتظامی گیلان از رهایی گروگان ۱۶ ساله از دام آدم ربایان خبر داد و گفت: عاملان ربایش در کمتر از ۱۰ ساعت، شناسایی و دستگیر شدند.

نجات نوجوان ۱۶ ساله از دست گروگان گیران در صومعه سرا

به گزارش سلام نو، سرهنگ حسین حسن‌پور امروز، ۷ دی ماه در جمع خبرنگاران امنیت را پایه و اساس توسعه و پیشرفت دانست و اظهار کرد: امنیت یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای هر جامعه است.

وی افزود: در پی اعلام شکایت فردی مبنی بر وقوع یک فقره آدم ربایی در منطقه گلسار شهرستان رشت، ماموران اداره مبارزه با جرائم جنایی بلافاصله پیگیری موضوع را در دستور کار قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: با حضور کارآگاهان آگاهی در محل و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، دو نفر با تهدید، نوجوانی ۱۶ ساله را در ایستگاه تاکسی ربوده و به محلی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه آدم ربایان طی تماس تلفنی با پدر گروگان در ازای آزادی پسرش تقاضای سه میلیارد ریال وجه نقد کرده بودند، تصریح کرد: در کمتر از ۱۰ ساعت عاملان ۳۲ و ۳۷ ساله ربایش در شهرستان صومعه‌سرا شناسایی و دستگیر شدند.

وی به رهایی گروگان در صحت و سلامت کامل از دست آدم ربایان اشاره کرد و گفت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

حسن پور در پایان با اشاره به نقش بی‌بدیل تعامل و همکاری مردم با پلیس برای برخورد با مجرمان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.