شهرخبر

سرمربی اندونزی در گفتگو با مهر:

هدف اندونزی صعود به جام‌جهانی فوتسال است/ایران برای ما اهمیت دارد

هدف اندونزی صعود به جام‌جهانی فوتسال است/ایران برای ما اهمیت دارد

سرمربی تیم ملی فوتسال اندونزی گفت: برنامه ما این است که جزو پنج تیم برتر آسیا باشیم و به جام جهانی ۲۰۲۴ صعود کنیم.

محمد هاشم زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت قراردادی اش با تیم ملی فوتسال اندونزی گفت: قراردادم در پایان سال تمام می‌شود. اسفندماه مذاکره می‌کنیم و تا جام جهانی ۲۰۲۴ در اندونزی می مانم. برنامه‌هایم را به کمیته فوتسال اندونزی داده‌ام که فعلاً جوابی نداده‌اند. ظرف ۱۰ روز آینده به این کشور می‌روم تا حضوری جلسه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اندونزی در فوتسال لیگ پویایی دارد اظهار کرد: شور و حال فوتسالی در اندونزی زیاد است. «ریکاردینیو» بهترین بازیکن جهان در حال حاضر در اندونزی بازی می‌کند. چند بازیکن برزیلی هم دارند. در سال‌های گذشته مربیان و بازیکنان ایرانی هم در اندونزی حضور داشتند. فصل جدید لیگ اندونزی هم از ۱۷ دی آغاز می‌شود.

سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال اندونزی یادآور شد: سال گذشته که به اندونزی رفتم، اواسط لیگ این کشور بود. ۹ هفته از ۱۰ هفته مسابقاتشان را تماشا کردم. لیگ اندونزی هر هفته در یک شهر به صورت متمرکز برگزار می‌شود. البته کیفیت مسابقات لیگ اندونزی از لیگ ایران پایین‌تر است ولی سه یا چهار تیم سرمایه گذاری بسیار خوبی انجام داده‌اند و هر سال مدعی قهرمانی هستند.

هاشم زاده در پاسخ به این سئوال که برنامه اصلی و چشم اندازش برای تیم ملی اندونزی چیست؟ تصریح کرد: ما امسال در جام ملت‌های آسیا برای نخستین بار در تاریخ اندونزی به جمع هشت تیم برتر رسیدیم. برنامه بعدی ما این است که در دوره بعدی این مسابقات جزو پنج تیم برتر باشیم و سهمیه جام جهانی ۲۰۲۴ را کسب کنیم. کار بسیار سختی است چون در آسیا تیم‌های بسیار قدرتمندی چون ایران، ژاپن، تایلند، ازبکستان و تیم‌های در حال پیشرفت مثل عراق و ویتنام حضور دارند.

وی درباره برنامه‌های اندونزی برای روزهای فیفا و احتمال بازی تدارکاتی با تیم ملی ایران هم خاطرنشان کرد: ابتدا باید جلسه‌ای با مسئولان فوتسال اندونزی داشته باشم. چند بازی را پیشنهاد کرده‌ام ولی باید ببینیم می‌توانیم به جمعبندی برسیم یا نه چون همانطور که لیگ اندونزی تازه ۱۷ دی آغاز می‌شود. به هر حال ایران برای ما بسیار مهم است و سطح تیم ملی ایران واقعاً بالا است. این در ذهن ما هست.

«آیا با وحید شمسایی سرمربی ایران مذاکره و گفتگویی برای بازی تدارکاتی داشته‌اید؟» هاشم زاده در پاسخ به این سئوال گفت: بله صحبت‌هایی شده است. شمسایی سئوال کرد که آیا تیم اندونزی برای بازی به ایران می‌آید که گفتم بستگی به تصمیم کمیته فوتسال اندونزی دارد. هزینه بلیت و پرواز به ایران زیاد است ولی باید ببینیم مسئولان فوتسال اندونزی چه نظری خواهند داشت.