حجم ویدیو: 6.20M | مدت زمان ویدیو: 00:02:10

به گزارش رکنا ، وب سایت نشریه نیویورک پُست اعلام کرد بر اثر مشکلات مربوط به سرمای شدید و طوفان زمستانی در این مناطق مختلف این کشور تاکنون ۶۰ نفر کشته شده‌اند.

شبکه «ان‌بی‌سی‌نیوز» روز یکشنبه اعلام کرده بود تاکنون دست‌کم ۲۳ نفر در ایالت‌های اوکلاهاما ، کنتاکی ، میزوری، تنسی، ویسکانسین، کانزاس، نبراسکا، اوهایو ، نیویورک، کلرادو و میشیگان، بر اثر طوفان زمستانی و سرمای شدید، کشته شده‌اند. پیش از این اعلام شده بود که تاکنون ۱۵ نفر براثر طوفان برف و کولاک شدید در مناطق مختلف این کشور، جان خود را از دست داده‌اند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از یخبندان و سرمای شدید در مناطق مختلف شهر سیاتل آمریکا منتشر کرده‌اند.

دیروز شبکه سی ان بی سی اعلام کرد که در پی ادامه طوفان زمستانی و شرایط بد آب‌وهوایی در آمریکا، ۲۷۰۰ پرواز لغو و بیش از ۶۲۰۰ پرواز هم به تعویق افتاد و همچنین ده‌ها قطار نیز مجبور به توقف شدند. بر اساس این گزارش روز شنبه هزار پرواز و روز جمعه نیز ۵۷۰۰ پرواز لغو شد.

پدیده طوفان عظیم زمستانی که با بارش سنگین برف و کاهش شدید سرما همراه است از روز جمعه مناطق وسیعی از آمریکا را در برگرفته و موجب لغو هزاران پرواز، یخ‌بندان‌های شدید، و قطعی‌های گسترده برق شده است.

«کاتلین هوگان»، معاون وزیر انرژی آمریکا در بخش زیرساخت‌ها نیز با انتشار بیانیه‌ای با اعلام وضعیت اضطراری در ایالت تگزاس گفت: من بدین‌وسیله تعیین می‌کنم که به دلیل کمبود انرژی الکتریکی، کمبود امکانات برای تولید انرژی الکتریکی و دلایل دیگر، در ایالت تگزاس وضعیت اضطراری وجود دارد. و صدور این سدتور در راستای شرایط اضطراری و تأمین منافع عمومی است.

مقامات آمریکایی در شماری از شهرهای این کشور حالت اضطراری اعلام کردند.

طوفان زمستانی همچنین موجب کاهش بی سابقه تولید گاز طبیعی در آمریکا و قطع گسترده برق در شماری از ایالت‌ها شده است. خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که تولید گاز در آمریکا به دلیل کولاک و طوفان شدید به میزان ۲.۸ میلیون متر مکعب کاهش یافته که بیشترین میزان کاهش طی بیش از یک دهه گذشته است. بلومبرگ همچنین افزود که میزان تقاضای داخلی برای گاز به بالاترین سطح از آغاز سال ۲۰۱۹ رسیده است.

شبکه سی ان ان هم گزارش داده بود که کاهش شدید دما و بارش برف و وزیدن باد شدید موجب حوادث رانندگی بسیار، قطع برق و تأخیر در پروازها شده است. همچنین بیش از ۱۸۰۰ پرواز روز شنبه در فرودگاه‌های دیترویت، شیکاگو، مینیاپولیس و دنور لغو شده است.