شهرخبر

تولید ۳۴ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر مازندران از ابتدای سال

تولید 34 هزار تن کاغذ چاپ و تحریر مازندران از ابتدای سال

مدیرعامل کارخانه مازندران از تولید ۳۴ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر در ۹ ماهه نخست سال خبر داد و خواستار تخصیص اعتبار کاغذ کتاب های درسی شد.

امید نیک نژاد مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار با بیان این مطلب افزود: از این میزان 23هزارتن به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.
وی با بیان اینکه 1600 تن نیز تا کنون به ارشاد برای توزیع به ناشران تحویل داده شده است گفت: در ده سال اخیر این میزان تولید کاغذتحریر در کارخانه مازندران بی‌ سابقه بوده است.

 نیک نژادافزود: علی رغم همه ناملایمات، عدم همکاری و گاها موانع ایجادی برخی دستگاهها  به عهدی که با مردم،دولت سیزدهم و اصحاب فرهنگ بسته ایم پایبند بوده و با همه توان این بنای گذاشته شده تولید کاغذ داخلی را به سرانجام خواهیم رساند.

وی افزود: پس از اورهال و تعمیرات چند روزه پیش بینی شده فصلی و ذخیره مناسب چوب از 15 دی ماه تا پایان سال بیش از ده هزارتن کاغذ سفید دیگر نیز در این مجموعه تولید خواهد شد که مجموعا بیش از40 هزارتن کاغذتحریر امسال در  کارخانه‌ کاغذ مازندران با کیفیت مناسب تولید خواهد شد.

 وی گفت با برنامه ریزی مناسب 12 هرارمتر مکعب چوب روسی از هفته جاری به تدریج وارد  کارخانه می‌شود که این رقم تا پایان سال با عقد قرارداد جدید به 24 هزار متر مکعب خواهد رسید و در صورت تزریق نقدینگی، تأمین چوب موردنیاز از درختان شکسته افتاده جنگل های شمال و مناسب سازی  قیمت کاغذ خریداری شده سال آینده، همه نیاز آموزش و پرورش و بخش اعظمی از نیاز ناشران کشور در کارخانه کاغذ مازندران تولید خواهد شد.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذمازندران در پایان  خواستار تخصیص اعتبار موردنیاز خرید کاغذکتب درسی ازسوی سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش برای پرداخت آن به این کارخانه شد .

وی ضمن تشکر از شورای پول و اعتبار  افزود: چند روز آینده خبری خوش از حمایت ویژه دولت از این صنعت ملی و کالای استراتژیک با عنایت ویژه  رئیس جمهور محترم و دستور معاون اول محترم و پیگیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل محترم بانک ملی که انجام شده ،اعلام خواهد شد که بخش اعظم مشکلات موجود را مرتفع می‌سازد. 
لازم به یادآوری است کارخانه چوب و کاغذ مازندران پس از سال‌ها وقفه در یکسال گذشته و پس از تعییر مدیریت به مزیت اصلی خود که تولید کاغذتحریر مورد نیاز کشور است  بازگشت  ودر این یکسال بیش از 38هزارتن کاغذتحریر مورد نیاز اموزش و پرورش، کتب کمک آموزشی، ناشران کشور و .. را تامین نموده است

انتهای پیام/