شهرخبر

سیدمناف هاشمی: شاخص‌های عمومی و اختصاصی دستورالعمل اعزام به بازی های آسیایی تدوین شد

سیدمناف هاشمی: شاخص‌های عمومی و اختصاصی دستورالعمل اعزام به بازی های آسیایی تدوین شد

در ستاد بازی‌های آسیایی و پاراسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین، شاخص‌های اعزام به این دو رویداد در حضور سجادی وزیر ورزش و جوانان تبیین شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ در ابتدای این نشست علی رغبتی مشاور وزیر ورزش و‌جوانان گزارشی درخصوص نشست گذشته ارایه و دستور جلسه را تبیین کرد.

در ادامه سیدمناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: نوزدهمین دوره رقابت‌های بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ به میزبانی شهر گوانگژو چین در ۴۰ رشته ورزشی شامل ۶۱ نوع ورزش، ۴۸۲ ماده که مقرر بود در روزهای ۱۰ تا۲۵ سپتامبر مصادف با۱۹ شهریور تا ۳ مهر سال ۱۴۰۱ برگزار شود به دلیل کرونا در چین با تصمیم شورای المپیک آسیا با یک سال تعویق در تاریخ ۱ الی ۱۶ مهر ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های ستاد عالی بازی های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پاراسیایی مبنی بر اعزام کیفی کاروان ورزشی ایران به این دوره از رقابت‌ها و لزوم تعیین شفاف مسیر حضور رشته‌ها در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۹۲۲ برحسب شاخص‌های عمومی و اختصاصی دستورالعمل اعزام به این رویداد تدوین شد.

دبیر کمیته ملی المپیک با تاکید براینکه کلیه رشته‌های ورزشی اعلام شده توسط کمیته برگزاری بازی ها برای شرکت در این این رویداد مورد ارزیابی قرار می‌گیرند توضیح داد: به این ترتیب رشته‌های ورزشی، بر مبنای سابقه حضور و نتایج کسب شده در بازی‌های پیشین، بازی‌های المپیک، مسابقات قهرمانی جهان و مسابقات قهرمانی آسیا، رشته‌های ورزشی حسب مصوبه ستاد عالی در سه گروه سازماندهی می‌شوند.

وی بیان کرد: گروه یک، رشته‌های مدال آوری است که با ظرفیت حداکثری اعزام می‌شوند، گروه دوم، گروه شانس مدال است که در این گروه، رشته‌های که در فهرست اعزام قرار دارند اما تعداد نفرات و موارد مسابقه توسط ستاد عالی تعیین خواهد شد و گروه سوم، رشته‌های هستند که اعزام آنها در قالب گروه‌های یک یا دو‌ منوط به کسب امتیاز ماده پنج این دستورالعمل در خصوص این گروه مدنظر قرار خواهد گرفت.

  مناف هاشمی در ادامه  به تشریح شاخص‌های عمومی پرداخت و توضیحاتی را در خصوص شاخص‌های انفرادی بیان کرد و گفت: شاخص‌های اختصاصی برای رشته های انفرادی غیررکوردی، رشته‌های انفرادی رکوردی و‌ رشته تیمی پیش بینی شده است.

 انتهای پیام