شهرخبر

طالبان: آمریکایی‌ها در امور داخلی ما دخالت نکنند

طالبان: آمریکایی‌ها در امور داخلی ما دخالت نکنند

سخنگوی دولت موقت طالبان در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره ممنوعیت کار زنان افغان در شرکت‌ها و سازمان‌های غیردولتی تصریح کرد که آمریکایی‌ها نباید در امور داخلی افغانستان دخالت کنند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی دولت موقت طالبان در واکنش به اظهارات «کارن دکر» کاردار سفارت آمریکا برای افغانستان تصریح کرد: مسئولین آمریکایی نباید در امور داخلی کشور ما مداخله کنند.

وی در دفاع از تصمیم هیئت حاکمه افغانستان مبنی بر ممنوعیت کار زنان در شرکت‌ها و سازمان‌های غیردولتی افزود: مؤسساتی که در افغانستان فعالیت دارند، به رعایت قوانین و فرامین کشور ما مکلف هستند.

مجاهد ادامه داد: ما به کسی اجازه نمیدهیم که تحت عنوان کمک‌های بشری در مورد تصمیمات و یا مسئولین امارت اسلامی افغانستان سخنان غیرمسئولانه گفته و یا تهدید نماید.

کاردار سفارت آمریکا در واکنش به این تصمیم، از طالبان خواسته بود تا درباره چگونگی توزیع کمک‌های بشردوستانه، درحالی‌که که زنان دیگر اجازه توزیع کمک به زنان و کودکان را ندارند، توضیح دهد.

وی همچنین تصریح کرده بود که «قاری دین محمد حنیف» وزیر اقتصاد دولت موقت طالبان را دراین‌باره پاسخگو می‌داند.

شنبه 3 دی ماه مکتوبی از وزارت اقتصاد دولت موقت طالبان در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که تا اطلاع ثانویه کار زنان در مؤسسات غیردولتی داخلی و خارجی ممنوع است.

در این فرمان دلیل ممنوعیت کار زنان، شکایات متعدد در مورد عدم رعایت حجاب اسلامی و سایر قوانین و مقررات مرتبط ذکر شده است.

انتهای پیام/.