شهرخبر

لاوروف: نتیجه اصلی سال این بود که مشخص شد به چه کسانی نمی‌توان اعتماد کرد

لاوروف: نتیجه اصلی سال این بود که مشخص شد به چه کسانی نمی‌توان اعتماد کرد

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه معتقد است که نتیجه اصلی سال در حال پایان میلادی این واقعیت است که روشن شده در عرصه بین‌المللی چه کسانی چه نیاتی داشتند، چه کسانی قابل مذاکره نیستند و به چه کسانی نمی‌توان اعتماد کرد.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نتیجه اصلی سال 2022  را روشن شدن این واقعیت دانست که چه کسانی در حال حاضر در عرصه بین‌المللی قابل مذاکره هستند و به چه کسانی، چه در حال حاضر و چه در آینده نمی توان اعتماد کرد.

لاوروف روز یکشنبه در مصاحبه با برنامه مستند "مسکو. کرملین. پوتین" از شبکه اول تلویزیون این کشور ابراز عقیده کرد در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: «نتیجه و نتیجه اصلی این است که وضعیت در نهایت و به طور غیرقابل برگشت روشن شده است: آنچه واقعاً در جهان در حال رخ دادن است، چه کسانی و با چه نیات و برنامه هایی در عرصه بین المللی تلاش می کنند، چه کسانی قابل مذاکره هستند و چه کسانی از هم اکنون قابل اعتماد نیستند. » 

لاوروف پیش از این نیز در اواسط ماه دسامبر گفته بود که نتیجه اصلی روند اوضاع در سال 2022 این است که به چه کسی می توان اعتماد کرد و به چه کسی نمی توان. وی یادآور شده بود که اکثر جامعه بین الملل از تلاش کشورهای غربی برای تثبیت سلطه خود در جهان با زور و تحریم حمایت نمی کنند.

وزیر امور خارجه همچنین یادآور شده بود: عبور جهان به نظم چند قطبی فرآیندی طولانی خواهد بود که کشورهای غربی در برابر آن مقاومت خواهند کرد، ولی در نهایت موفق نخواهند شد. 

چند روز قبل نیز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نتایج سال 2022 را بصورت خلاصه برشمرده و یادآور شد که به طور کلی  این کشور سال جاری را با اطمینان کامل پشت سر گذاشت و فروپاشی پیش بینی شده برای اقتصاد روسیه اتفاق نیفتاد.

پوتین افزود: کاهش تولید ناخالص داخلی کشور برخلاف پیش بینی‌ها، فقط 2.5 درصد بود، نرخ تورم در سال جاری بهتر از بسیاری از دیگر کشورهای جهان است، بازار کار روسیه باثبات و نرخ بیکاری نسبت به دوره قبل از شیوع کرونا حتی کمتر شده است.

انتهای پیام/