شهرخبر

تعیین تكلیف اموال تملیكی در یكساله دولت سیزدهم به اندازه ۲ دهه

کالاهای اموال تملیکی در دولت سیزدهم به اندازه ۲ دهه تعیین تکلیف شد.

به گزارش ایبِنا، مجتبی فرمهینی فراهانی، رییس هیات عالی نظارت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اظهار داشت: بر روی وضعیت انبار‌های اموال تملیکی طی یکسال اخیر به اندازه ۲ دهه کار شده است، اما به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم.

وی افزود: در اموال غیر منقول استان‌ها با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم که شبانه روز همکاران کار می‌کنند یکی از مطالبات تعیین تکلیف وضعیت این اموال است که امیدواریم شاهد رشد تعیین تکلیف باشیم.

رییس هیات عالی نظارت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: با مشکلات استان‌ها آشنا هستیم باید مدیران اموال تملیکی از ظرفیت مدیران و دستگاه‌های استانی بهره ببرند ضمن اینکه برخی از استان‌ها کمبود نیروی کارشناس حقوقی دارند که باید در استان‌ها حداقل یک نفر نیروی کارشناس حقوقی حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم این هیات به دنبال پیش بینی و پیشگیری است، گفت: در برخی از استان‌ها بازرسان و اعضای هیات از یک جریان نظارتی پا را فراتر گذاشته و به رفع چالش‌ها پرداخته اند.

فراهانی افزود: در دولت سیزدهم بر تسریع و تشدید در رسوب زدایی از انبار‌های اموال تملیکی تاکید شد و امیدواریم با همکاری قوه قضاییه و در ساختار جدید بتوانیم اقدامات مهمی انجام دهیم.

وی با تاکید بر راه اندازی سامانه یکپارچه اموال تملیکی گفت: وزیر اقتصاد به هیات نظارت دستور دادند که تا حصول نتیجه بحث سامانه را در دستور کار قرار دهد و در حال حاضر اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رییس هیات عالی نظارت سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این سامانه تعیین تکلیف اموال سرعت بیشتری بگیرد.