شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دولت#مقامات

برخی از وزرا و مقامات گزارشات غلط به دولت می‌دهند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه برخی از وزرا ‌و مقامات گزارشات غلط به دولت می دهند، گفت: عملکرد تیمی که در دولت برای اقتصاد، ارز و آینده کشور تصمیم می گیرد، بسیار مبهم بوده و گزارشات هم غلط است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عزت الله اکبری تالارپشتی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباره ارزیابی سیاست ها و اقدامات ارزی دولت، ضمن اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی گفت: تمام این گزارش فرافکنی بود. اینکه رییس جمهور چین از جایی به جای دیگه رفته و یکی در چین احساس ناامنی کرده، جه ربطی به سیاست شما دارد، برنامه شما چیست؟

وی افزود: متأسفانه شاهد این هستیم که دو سه وزیر و مقامات گزارشات غلط به دولت می‌دهند که از جمله آنها رئیس کل بانک مرکزی است؛ ما در قضیه واردات خودرو به آقای صالح آبادی گفتیم که ثبت سفارش خودرو در سقف یک میلیارد دلار را اعلام نکند، شاید کسی برای واردات امکان خاصی و ذخیره داشته باشد اما ایشان خیلی راحت در نامه ای به رییس مجلس اعلام کرد ما نمی‌توانیم تشخیص ارز با منشأ خارجی داشته باشیم. پس مسئولیت این کار با کیست؟ بعد هم مجلس و رییس‌ مجلس سکوت می‌کند؛ نتیجه این می شود که امروز رییس بانک مرکزی در مجلس صغری کبری می چیند که همه مقصرند جز ایشان و تیم تصمیم‌گیر؛ ما متأسفیم و رییس مجلس هم تدبیر فوری کند.

اکبری تالارپشتی با بیان اینکه هشدارهای خوب و درستی در گزارش کمیسیون اقتصادی بود، افزود: تیمی که در دولت برای اقتصاد، ارز و آینده کشور تصمیم می گیرد، بسیار مبهم بوده و گزارشات هم غلط است.

وی با ارائه مثالی گفت: در شرایطی که صنعت با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، بانک مرکزی می گوید صنعت رشد ۸/۶ داشته است؛ این گزارشات غلط را از کجا می آورید؟ در میدان و میان صنعتگران و مردم و معدنکاران رفته ‌و با آن ها صحبت کنید.

منبع: ایسنا