شهرخبر

اعتبار تعرفه خدمات پرستاری در سال ۱۴۰۲ در سرانه سلامت لحاظ می‌شود

اعتبار تعرفه خدمات پرستاری در سال 1402 در سرانه سلامت لحاظ می‌شود

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان این‌که در بودجه ۱۴۰۲ تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان بخشی از سرانه سلامت لحاظ خواهد شد؛ از نیاز این وزارتخانه به جذب ۱۰۰ هزار نیرو خبر داد.

عباس عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اظهار کرد: در بودجه 1402 اعتبار تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان بخشی از سرانه سلامت لحاظ خواهد شد و این یک گام جدی به سمت جلو است؛ با توجه به اینکه پس از این تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به عنوان یکی از اجزای سرانه سلامت خواهد بود نگرانی از عدم تحقق بودجه آن نخواهیم داشت.

وی افزود: از آبان‌ماه سال جاری اولین پرداخت تعرفه پرستاران به شکل علی‌الحساب انجام شد و با مساعدت سازمان برنامه و بودجه، این پرداختی‌ها در سال جاری استمرار خواهد یافت.

40 درصد نیروهای جذبی وزارت بهداشت از پرستاران خواهد بود

عبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر جذب نیروهای پرستاری اضافه کرد: تفاهم اولیه با سازمان امور اداری و استخدامی برای جذب نیرو صورت گرفته اما هنوز مجوز نهایی برای جذب نیرو را صادر نکرده‌اند. براساس روال قبلی، از سهمی که وزارت بهداشت در جذب و استخدام نیروها دارد 40 درصد مربوط به کارکنان گروه پرستاری است.

وی ادامه داد: درخواست وزارت بهداشت جذب 100 هزار نفر نیروی انسانی در همه گروه‌های نظام سلامت است اما ممکن است میزان مجوزهای صادرشده از سوی سازمان امور استخدامی کمتر از این عدد باشد.

3 علت درخواست جذب نیروی انسانی در وزارت بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت متذکر شد: برای تخت‌ها و بیمارستان‌های جدیدالتاسیس، جایگزینی کارکنان بازنشسته شده و نزدیک شدن به استانداردهای نیروی انسانی در کشور نیاز به جذب نیرو داریم.

انتهای پیام/