شهرخبر

آمار خودکشی‌ها در صفوف نظامیان اسرائیلی به بالاترین رقم خود رسید

آمار خودکشی‌ها در صفوف نظامیان اسرائیلی به بالاترین رقم خود رسید

یک روزنامه عبری نوشت که در چند سال گذشته تعداد خودکشی‌ها در ارتش اسرائیل افزایش یافته است و نظامیان اسرائیلی از نظر روانی در شرایط بدی هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «وای نت»، وب‌سایت برخط روزنامه عربی یدیعوت آحارانوت در گزارشی خبر داد، آمار خودکشی‌ها در صفوف نظامیان اسرائیلی به بالاترین رقم طی 5 سال گذشته رسیده است.

در ادامه این گزاش تاکید شده است، در حالی که سال گذشته میلادی 11 نظامی اسرائیلی دست به خودکشی زده بودند، سال جاری 2022 که در آستانه پایان هم به سر می‌بریم، 14 نفر به زندگی خود پایان دادند.

در بخش دیگری از این گزارش به نقل از منابع عالیرتبه نظامی تاکید شده است، وزارت جنگ اسرائیل به ویژه در بخش منابع انسانی و کمیسیون پزشکی این مسئله را مورد بررسی قرار داده‌اند تا به دلایل افزایش موارد خودکشی برسند و اجازه افزایش بیشتر آن داده نشود.

در همین راستا گفته می‌شود ارتش اسرائیل دستور العملی را برای جلوگیری از افزایش خودکشی در میان نظامیان به یگان‌های خود ابلاغ کرده است که در آن به مواردی همچون محدودیت در دسترس ماندن سلاح، افزایش دوره‌های فرهنگی و آموزشی و پایش مستمر سلامت روانی نظامیان و معاف کردن افراد دارای مشکلات روحی و روانی (در سال 2015 تنها 4.5 درصد از این مشکل رنج می‌بردند اما در سال 2020 این رقم به بیش از 8.5 درصد رسید)، می‌توان اشاره کرد.

در همین راستا یکی از مسئولین ساختار بهداشتی ارتش رژیم صهیونیستی هم فاش کرد، اکثر نظامیانی که دست به خودکشی زده‌اند، جزو یگان‌‌هایی هستند که در خط مقدم درگیری حضور داشتند، حتی آنانی که در خط مقدم درگیری ماموریت جنگی هم نداشتند نیز جزو این دسته قرار دارند.

انتهای پیام/