شهرخبر

نخستین محموله خودروهای خارجی وارد کشور شد + جزییات

به گفته مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان، نخستین محموله خودروهای خارجی شامل ۶ نمونه از محصولات «کیا» وارد کشور شد.

نخستین محموله خودروهای خارجی وارد کشور شد + جزییات

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب هرمزگان گفت: نخستین محموله خودروهای وارداتی، در اسکله بندر لنگه پهلودهی شد.

مرتضی سالاری شنبه شب در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از پنج سال وقفه، ۲۲ خودرو از برند کیا محصول کره جنوبی، وارد بندرگاه بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان شده و درحال تخلیه است.

۶ نمونه از خودروهای خارجی کیا به کشور رسید

وی افزود: این محموله خودرو شامل ۶ نمونه از محصولات کیا ازجمله سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت و اسپورتیج است و از پایتخت ترانزیت خودروی کشور با هماهنگی گمرک شهرستان بندرلنگه به گمرک شهریار تهران ترانزیت خواهد شد.

واردات خودرو از سال ۱۳۹۷ تاکنون ممنوع شده بود که در اردیبهشت‌ماه امسال آزادسازی واردات خودرو در جلسه دولت سیزدهم تصویب شد.

حالا نخستین محموله خودروها وارد کشور شده است.

بندرگاه بندرلنگه در حال حاضر مهم‌ترین بندر ایران در حوزه ترانزیت خودرو شناخته می‌شود و سالانه خودروهای زیادی از طریق این خط به کشورهای مختلف از جمله عراق، افغانستان و کشورای آسیای میانه ترانزیت می‌شود که علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار توانسته در حوزه اقتصادی نیز کمک شایانی برای کشور داشته باشد.