شهرخبر

کاهش ۲۵۰ دلاری قیمت طلا از نقطه اوج

کاهش ۲۵۰ دلاری قیمت طلا از نقطه اوج

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱۷۹۵ دلار و ۲۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ قیمت طلا در روز پنجشنبه به‌خاطر انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا که حاکی از رشد سریع‌تر از حد انتظار بود، با یک کاهش ۱.۵ درصدی به ۱۷۸۶ دلار رسید. این خبر ارزش دلار را بالا برد و زمینه را برای ادامه سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو جهت مقابله با تورم فراهم تر کرد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱۷۹۵ دلار و ۲۳ سنت رسید.

 تقاضا برای مزایای بیکاری در آمریکا کمتر از حد انتظار طی هفته گذشته افزایش یافته و رشد اقتصاد این کشور در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی هم سریع‌تر از حد انتظار بوده‌است. اقتصاد آمریکا ۳.۲ درصد در فصل تابستان رشد کرده، درحالی‌که این رقم ۲.۹ درصد پیش‌بینی می‌شد.

 شاخص دلار ۰.۴ درصد افزایش داشته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.

 طلا در پایان سال جاری میلادی دومین کاهش سالانه خود را خواهد داشت. قیمت طلا بیش‌از ۲۵۰ دلار از اوج قیمتی که در ماه مارس به آن رسیده بود کاهش یافته است که می‌توان آن را نتیجه افزایش شدید نرخ بهره بانک‌های مرکزی دنیا به‌خاطر مهار تورم دانست.

 گرچه همواره از طلا به‌عنوان پشتوانه‌ای ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود، اما بالا رفتن نرخ بهره تمایل برای خرید آن را پایین آورده است.

 قیمت هر اونس نقره امروز با ۰.۸۴ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۸۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۳ درصد افزایش، ۹۸۷ دلار و ۲۳ سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/