شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#واردات

به جای واردات ژاپنی چشممان به خودروهای هندی روشن می شود ؟!

در حالی که شایعه واردات خودروهای هندی قوت گرفته است و حتی در همین راستا از سوی پلیس راهبر هم اعتراضاتی مطرح شده بود، وزارت صمت نسبت به این شایعه واکنش نشان داد.

به جای واردات ژاپنی چشممان به خودروهای هندی روشن می شود ؟!

به گزارش اقتصاد 100 از خبرگزاری صدا و سیما، دفتر ارتباطات وزارت صمت در واکنش به سخنان رئیس پلیس راهور درباره واردات خودرو، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

وزارت صمت در پاسخ به اظهارات پلیس راهور درباره واردات خودرو‌های بی‌کیفیت از هند اعلام کرد: هیچ ثبت سفارشی برای واردات خودروی هندی انجام نشده است.

در اطلاعیه دفتر وزارت ارتباطات صمت آمده است: رئیس پلیس راهور اخیرا در اظهاراتی گفته است: «منظور ما از واردات خودرو این نیست که برویم خودرو بی‌کیفیت را از هند وارد کنیم که اگر اینطور بود خب همان پراید بی‌کیفیت که در داخل تولید می‌شد.»

دراین اطلاعیه همچنین آمده است: ضمن ابراز تاسف از اظهارات مکرر رئیس پلیس راهور علیه صنعت خودروسازی کشور و زیر سوال بردن توانمندی‌های داخلی، برخلاف ادعای رئیس پلیس راهور، هیچ‌گونه ثبت سفارشی برای واردات خودرو‌های هندی انجام نشده است همچنین طبق دستورالعمل‌های جاری، از ثبت سفارش واردات هرگونه خودروی فاقد کیفیت و استاندارد‌های مربوط به صنعت خودرو جلوگیری می‌شود. ضمن اینکه برای خدمات پس از فروش، تامین لوازم یدکی، نحوه قیمت‌گذاری، انتقال فناوری و عرضه خودرو‌های وارداتی نیز مقررات بسیار سختگیرانه‌ای تصویب شده و برخلاف دوران قبل، شرکت‌های متفرقه و دلالان نتوانسته‌اند مجوز واردات خودرو را دریافت کنند.

در اطلاعیه وزارت صمت آمده است: بار دیگر تاکید می‌شود که هیچ‌گونه ثبت سفارشی برای واردات خودروی هندی انجام نشده است و خودرو‌های خارجی که به زودی وارد کشور خواهد شد از شرکت‌های معتبر و دارای کیفیت و استاندارد بالا و مناسب خواهند بود؛ آنگاه باید دید افرادی که ادعای واردات خودروی هندی یا خودروی بی‌کیفیت می‌کنند چه پاسخی برای افکار عمومی دارند.

انتهای پیام/