شهرخبر

اجرای طرح سراسری پلیس برای مقابله با جیب‌بری در کشور

اجرای طرح سراسری پلیس برای مقابله با جیب‌بری در کشور

جانشین پلیس آگاهی فراجا از اجرای طرح عملیاتی مقابله با سارقان جیب‌بر در کشور خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار فرامرز به‌گذر اظهار کرد: در راستای کنترل و کاهش سرقت‌های جیب‌بری، طرح جامع و عملیاتی مقابله با سارقان جیب‌بر در اوایل آذرماه سال جاری به مدت دو روز با استفاده از کلیه امکانات در استان‌های هدف به مرحله اجرا درآمد که در نتیجه اجرای این طرح، 20 نفر متهم دستگیر شدند که نیمی از این تعداد دارای سابقه کیفری و نیمی دیگر فاقد سابقه کیفری بودند.

جانشین پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به تهران بزرگ، خراسان رضوی و قم بوده است، خاطرنشان کرد: در مجموع 33 فقره سرقت‌های جیب‌بری از این افراد کشف شده که نرخ کشف به دستگیری حدود 1.6 فقره بوده است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی در ادامه ضمن توصیه به شهروندان به اینکه از حمل و جابه‌جایی وجوه نقد زیاد و اسناد و مدارک معتبر و اشیای با ارزش در مواقع غیرضروری جدا خودداری کنند، گفت: سارقان جیب‌بر معمولا با برنامه‌ریزی و برآورد وضعیت مکان و زمان در فرصتی مناسب مبادرت به انجام عمل مجرمانه خود می‌شوند.

به‌گذر  اضافه کرد: جیب‌بری از جمله جرایمی است، که احساس ناامنی را در جامعه ترویج داده و موجب بحران روحی و دلسردی مردم نسبت به امنیت خود و محیط پیرامونی می‌شود.

انتهای پیام/