شهرخبر

پیش بینی دقیق جواد خیابانی را در مورد گلزن دربی ببین؛ فقط سوتی هایش را نشمار!

گزارشگر دربی ضمن اشاره به گلزنی روزبه چشمی به تیم ولز در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پیش بینی کرد ممکن است او به پرسپولیس هم گل بزند و...! عجب اینکه که همین اتفاق نیز رخ داد و روزبه چشمی توانست دروازه پرسپولیس و بیرانوند را باز کند.

ظریفی در هین ارتباط می گفت: " اگر به جای خیابانی یک گزارشگر دیگر پیش بینی می کرد روزبه چشمی گل خواهد زد و این اتفاق در دربی می افتاد همه به به و چه چه می کردند اما همه عادت کردیم فقط سوتی های خیابانی را بشماریم!"

لازم به یادآوری است؛ وقتی در دقیقه ۷۸ بازی با ولز احمد نوراللهی مصدوم شد، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان از روزبه چشمی خواست برخیزد و به زمین برود. در آن لحظه بسیاری از تماشاگران این مسابقه ( در استادیوم احمد بن علی یا پای گیرنده‌های تلویزیونی) سری به نشانه تأسف و ناراحتی تکان دادند.

روزبه چشمی تبدیل به یکی از نمادهای سنگین ترین شکست تاریخ فوتبال ایران در جام‌های جهانی (برابر انگلیس) شده و بیشترین انتقادات را پشت سر گذاشته بود اما... یک مربی به این بازیکن ایمان داشت. کارلوس کی‌روش همان طور که ۵ سال پیش روزبه چشمی را بهترین در ایران خوانده بود حالا نمی خواست شاگرد قدیمی اش با یک بازی ضعیف نابود شود.

این بار برخلاف دیدار با انگلیس، روزبه چشمی در دقیقه ۷۸ جانشین احمد نوراللهی شد و این بار کی‌روش به جای اینکه او را در پست دفاع وسط به کار بگیرد، در پُست تخصصی خود در میانه زمین استفاده کرد که همین اتفاق با بهترین عملکرد چشمی همراه شد. چشمی که روی توپ‌های بلند مقابل بازیکنان سرزن ولز برتری کامل داشت، در وقت‌های تلف شده ناباورانه‌ترین کار ممکن را انجام داد و همه هواداران تیم ملی ایران را شگفت‌زده کرد.

روزبه در دقیقه ۸+ ۹۰ در جایی که کسی فکرش را نمی کرد حاضر شد. او پشت محوطه جریمه ولز و پس از اینکه شوت کریم انصاری‌فرد را مدافعان ولز برگشت دادند، با یک اِستُپ زیبا و شوتی تماشایی دروازه حریف را باز کرد تا ناگهان به سرعت برق و باد محبوب شود!

روزبه چشمی اما در کمال تعجب مقابل آمریکا فرصت بازی پیدا نکرد اما در اولین دیدار باشگاهی خودش پس از مصاف با ولز موفق شد باز هم گلزنی کند و این بارمقابل پرسپولیس!