شهرخبر

خانواده نظامیان اسیر اسرائیلی برای آزادی اسرا به پاپ متوسل شدند

خانواده نظامیان اسیر اسرائیلی برای آزادی اسرا به پاپ متوسل شدند

خانواده‌های ۴ نظامی اسرائیلی که در اسارت جنبش حماس به سر می برند با سفر به واتیکان ضمن دیدار با پاپ «فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان خواستار میانجیگری وی در زمینه آزادی فرزندانشان شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌کارشکنی و اهمال کابینه رژیم صهیونیستی در روند مذاکرات با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس به منظور تبادل اسرای فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در نزد حماس سبب شده است که خانواده‌های 4 نظامی صهیونیستی از جمله «هدار گولدین» و «اورون شائول» با پشت کردن به مسئولان رژیم صهیونیستی خواستار مداخله نهادها و شخصیت‌های بین المللی به منظور آزادی فرزندانشان شوند.

روز دوشنبه، در جریان برگزاری جشن 35 سالروز تاسیس جنبش حماس در نوار غزه، «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه در سخنرانی خود با اشاره به کارشکنی های مکرر رژیم صهیونیستی در مسیر پرونده تبادل اسرای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی با تعیین ضرب الاجلی برای رژیم اشغالگر تاکید کرد، در صورت تداوم وضعیت کنونی و اهمال مقامات تل آویو در روند مذاکرات، این پرونده برای همیشه از سوی حماس بسته خواهد شد و مقاومت فلسطین از طریق دیگری برای آزادی اسرای خود عمل خواهد کرد.

اظهارات السنوار ضمن ایجاد نگرانی در میان خانواده‌های نظامیان صهیونیستی سبب شد تا این افراد بدون اعتنا به مقامات کابینه رژیم صهیونیستی با سفر به واتیکان ضمن دیدار با پاپ فرانسیس از وی بخواهند تا با وساطت زمینه آزادی فرزندانشان را فراهم سازد.

در مرداد ماه امسال بود که گردان‌های عزالدین قسام برای نخستین بار با انتشار تصاویر «هدار گولدین» و «شائول آرون» دو نظامی اسیر اسرائیلی در غزه از عدم اهتمام مقامات رژیم صهیونیستی نسبت به تعیین وضعیت این دو سرباز اسرائیلی خبر دادند.

گردان‌های قسام با طرح هشتگ‌هایی همچون «دولت شما دروغ می‌گوید» خطاب به ساکنین سرزمین اشغالی از عدم تمایل مقامات این رژیم نسبت به آزادی این دو اسیر صهیونیست ابراز تعجب کردند.

انتشار تصاویر این دو سرباز اسیر اسرائیلی سبب شد تا خانواده‌های این دو سرباز همزمان با هشتمین سالگرد اسارت هدار گولدین  راهپیمایی اعتراضی را از تل‌آویو به سوی غزه برگزار کنند.

انتهای پیام/