شهرخبر

کرملین: شانس صلح با اوکراین دیگر وجود ندارد

کرملین

کاخ کرملین به دنبال سفر ولودیمر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین به آمریکا، اعلام کرد که مسکو دیگر شانسی را برای مذاکرات صلح با کی‌یف نمی‌بیند.

به گزارش مشرق، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز چهارشنبه گفت که هیچ نتیجه خوبی از سفر ولودیمر زلنسکی به واشنگتن حاصل نخواهد شد و روسیه شانسی را برای مذاکرات صلح با اوکراین نمی‌بیند.

پسکوف درباره ادامه صدور تسلیحات به کی‌یف هشدار داد که تداوم ارائه تسلیحات غربی منجر به تعمیق منازعه شده و نتیجه معکوس برای اوکراین خواهد داشت.

زلنسکی در اولین سفرش به خارج از کشور از زمان شروع جنگ، امروز چهارشنبه قرار است در واشنگتن با جو بایدن همتای آمریکایی خود و رهبران کنگره، دیدار و گفتگو کند.

پسکوف به این سوال که آیا مسکو انتظار نتیجه مثبتی از سفر زلنسکی دارد، پاسخ منفی داد.

در جریان سفر زلنسکی، آمریکا قرار است تحویل سامانه‌های موشکی پیشرفته پاتریوت را به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی ۱.۸ میلیارد دلاری به اوکراین، تایید کند.

در میانه حمایت‌های غرب به ویژه آمریکا از اوکراین و تلاش آنها برای تغییر نظم موجود در نظام بین‌الملل سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه هم اظهاراتی را مطرح کرده است.

وی امروز عنوان کرد: تلاش‌هایی انجام می‌شود تا قوانین بین‌المللی به مقررات نوشته شده توسط غرب مخصوصا آمریکا، تغییر کند.

وی توضیح داد که در این شرایط واشنگتن در حال «شکل دادن» مجموعه غرب است که در آن اروپا استقلال خود را از دست می‌دهد و به سختی می‌تواند ادعا کند که بخشی مستقل در یک جهان چند قطبی است.

منبع: ایرنا